Kiütéses győzelem

Megnehezítette a házigazda FK Székelyudvarhely dolgát péntek este a teremlabdarúgó 1. Liga sereghajtója, ám a végére kijött a két együttes közötti különbség, az FK öt góllal múlta felül a nyolc forduló után is pont nélküli Marosvásárhelyi VSK-t.

Nem adta olcsón a bőrét a Maros-parti csapat Fotó: Hodgyai István

A hét forduló után is pont nélküli Marosvásárhelyi VSK együttesét fogadta péntek este az udvarhelyi sportcsarnokban a Futsal Club Székelyudvarhely, a teremlabdarúgó 1. Liga nyolcadik játéknapjának nyitómérkőzésén. De ha bárki is arra számított, hogy az udvarhelyiek könnyedén, szabályos gólzáporral hengerelnek a sereghajtó ellen, nagyot kellett csalódnia.
A szervezetten védekező, felhozott kapussal presszingelő vendégek igencsak megnehezítették a házigazda dolgát, sőt, a gólszerzés lehetősége sem állt távol tőlük. Az FK fokozatosan növelte a nyomást, végül az első félidő hajrájában megtört a jég, a 18. percben Hadnagy István majd a 20.-ban Iszlai Richárd zörgette meg a vendégkapu hálóját.

A térfélcserét követően a kapuscserére kényszerülő VSK már nem tudta felvenni a múlt idény ezüstérmesének ritmusát, Jakab Zoltán együttese messze nem hibátlan játékkal, de idővel kézbe vette az irányítást, és további három góllal igyekezett bebiztosítani a győzelmet. A második játékrész derekától a vendégek lehozott kapussal is próbálkoztak, a gólig ugyan nem jutottak el, igaz, újabbakat sem kaptak, így a végső sípszó egy megdolgozott, és összességében megérdemelt ötgólos udvarhelyi győzelmet hozó mérkőzés végére tett pontot.
Eredmény: FK Székelyudvarhely – Marosvásárhelyi VSK 5–0 (2–0). Gólszerzők: Hadnagy István (18., 23.), Iszlai Richárd (23.), Kanyó Szilárd (27.), Bálint Andor (30.).