Kilencedik helyen zárt a VSK

Ugyan nem jutott be a döntőben a VSK Csíkszereda U13-as lány kosárlabdacsapata, ám a bajnokságban a kilencedik helyen zárt a gárda. Ez azért is számít sikernek, mert a csapat számára ez volt az első olyan év, amikor az országos bajnokságban szerepelt. A VSK 1. ligás férficsapata a bajnokságot vereséggel zárta Bukarestben, annak ellenére, hogy sokáig vezetett. [caption id="attachment_49958" align="aligncenter" width="1000"] Vereséggel zárta a VSK az 1. Ligát Fotó: László F. Csaba / Archív[/caption] Nem sikerült a nyolcas bajnoki döntőbe jutnia a VSK Csíkszereda U13-as lány kosárlabdacsapatának, a hétvégén Bukarestben tartott selejtező tornán a Nagy Kinga Katalin és Endes Tünde által edzett gárda a harmadik helyen zárt. A csapat egyébként a kilencedik helyen zárta az országos bajnokságot, amelyen összesen tizenkilenc gárda vett részt. A lányoknak a 2016/2017-es idény volt az első olyan szezon, amelyben országos bajnokit játszottak, az ellenfelek közül viszont több csapat is tavaly a mini és baby kosárlabda-bajnokságban indult, így a csíkiak gyakorlatilag komoly versenytapasztalat nélkül indultak el ősszel az országos pontvadászatban. A 3-as selejtező csoportban az ötödik – utolsó – helyen zártak 9 ponttal, egy győzelem mellett hét vereséggel zárta az alapszakaszt a VSK. Az elődöntős csoportban az alsó ágra kerülve viszont óriási meglepetést okozott a VSK, kilenc győzelem mellett három vereség volt a csapat mérlege és 21 ponttal megnyerték a III. B csoportot, így újabb esélyhez jutott a gárda: selejtezőt játszhatott a döntőbe jutásért. Az edzők szerint így is a vártnál jobban szerepeltek a lányok, ugyan megpróbálták a lehetetlent, a döntőbe jutást, de a jóval erősebb játékerőt képviselő szebeniek és a fővárosi 4-es ISK ellen nem sok esélyük volt. – Már az nagy sikernek számított, hogy a selejtező tornáig eljutottunk. A lányok az idén rengeteg tapasztalatot szereztek, sokat fejlődtek, és a csapat jó irányba haladt. Egy olyan bajnokságban végeztünk a kilencedik helyen, amelyben a miénknél jóval több tapasztalattal rendelkező csapatok indultak, akikkel szemben nemcsak tisztességesen helytálltunk, hanem néhányukat le is győztük. Összegzésként azt mondhatnám, gyenge kezdés után egy erős folytatás és egy remek befejezés jellemezte a csapat idei szezonját – nyilatkozta lapunknak Nagy Kinga Katalin, a csapat edzője. A hétvégi selejtező tornán a VSK 50:37-re nyert az ICED Bukarest ellen, 67:43-ra kapott ki az ISK 4 Bukaresttől és 53:30-ra az ISK Szebentől. Utóbbi két gárda bejutott a döntő tornára. Vereség zárásként A VSK Csíkszereda férfikosárlabda-csapata vereséggel zárta a hazai 1. Liga 2016/2017-es idényét. Az utolsó fordulóban Lászlófy Botond tanítványai a fővárosban játszottak tegnap a Rapid ellen, egyébként az elődöntő csoportban a csíkiak hazai pályán csak a „vasutasok” ellen tudtak nyerni egy nagyon szoros meccsen, egy ponttal. Tegnap is sokáig meccsben voltak a vendégek, az első negyedet egypontos előnnyel zárták, sőt a második játékrész felénél is vezettek, ám a nagyszünetre a hazaiak összekapták magukat és négy pontos előnnyel mehettek pihenni. A szünetet követően fordítani tudott a VSK, ám már két perc után kigyűlt a csíkiak öt csapathibája, így a Rapidnak innentől könnyebb volt a dolga, és éltek is a lehetőségekkel. – Sokáig tudtuk tartani a lépést az ellenféllel, de a harmadik negyed nem sikerült túl jól, hamar összeszedtük az öt csapathibát, így onnantól az volt a cél, ne nőjön nagyon a Rapid előnye. Sokat próbálkoztunk a triplák dobásával, de sajnos ez sem jött össze, a Rapid remekül védekezett. Örülök, hogy volt elég sok látványos megoldása a csapatnak, mindenki pályára lépett, összességében egy olyan szezonon vagyunk túl, amelyben mi indultunk a legrosszabb esélyekkel a feljutásért – nyilatkozta lapunknak Lászlófy Botond, a VSK edzője. Eredmény: Bukaresti Rapid – VSK Csíkszereda 89:70 (17:18, 18:13, 32:19, 22:20). A csíki pontszerzők: Ene 19 (2 x 3), Dumitrescu 17, Olariu 10, Vita 9, Murgu 4, Tóth 4, Nagy N. 4, László 3. Kopacz Gyula