Kikapott a VSK

Nem sikerült a hazai pálya adta előnyöket érvényesítenie a VSK Csíkszereda csapatának a férfikosárlabda-bajnokság harmadik fordulójában. Lászlófy Botond tanítványai a VSK Ploiești ellen szenvedtek el huszonhat pontos vereséget. Hazai pályán szenvedett vereséget tegnap a férfikosárlabda-bajnokság harmadik fordulójában a VSK Csíkszereda csapata a pontvadászat egyik legjobb csapata ellen. A VSK Ploiești az első pillanatoktól vezetett, noha az első negyed elején a csíkiak tudták tartani a lépést a vendégekkel. Az első játékrész feléig csak négy pont volt a két csapat között a különbség, az első pihenőig viszont ezt megduplázták a vendégek. A második negyedet jól kezdték Lászlófy Botond tanítványai, és két pontra faragták hátrányukat, ekkor időt kért a vendégcsapat, onnantól pedig a ploiești-i csapat pontgyártása beindult, és folyamatosan növelni tudták előnyüket. A nagyszünetben csak tizenegy pont volt a vendégek előnye, viszont a harmadik játékrészben lehengerlő volt a ploiești-iek játéka, amelynek ellenszerét nem nagyon kapták a csíkiak. Az utolsó negyedre már könnyebbre vette a játékot a vendégcsapat, a csíkiak pedig megpróbálták faragni hátrányukat, de maradt a két csapat között a harmadik játékrész végén jegyzett különbség. Eredmény: 3. forduló: VSK Csíkszereda – VSK Ploiești 63:89 (14:22, 17:20, 17:32, 15:15). A csíki pontszerzők: Vujadinovic 17 (2 x 3), Bogdanovic 16 (2 x 3), Lock Lam 15 (1 x 3), Djurovic 9, László Arnold 2, Ciucă 4.