Kikapott a VSK

Maratoni, közel két és fél órás mérkőzésen kapott ki tegnap délután a hazai férfikosárlabda 1. Liga elődöntő I. A csoportjának utolsó előtti fordulójában a VSK Csíkszereda csapata. A csíkiak két negyedet is nyertek, ám a végén elfáradtak, amire a bírók is rátettek egy lapáttal. Kétszeri hosszabbítás és közel két és fél órás meccs után szenvedett vereséget tegnap a hazai férfikosárlabda 1. Liga elődöntő I. A csoportjának utolsó előtti fordulójában a VSK Csíkszereda a fővárosi CN Aurel Vlaicu csapatától. Lászlófy Botond, a VSK edzője lapunknak elmondta, a csapat jól játszott, ám a végére fizikailag elfáradtak, no meg a bírók is megsegítették egy kicsit a bukarestieket. Az első negyedben hat ponttal vezetett a fővárosi gárda, ám a következő két játékrész végén a csíkiaknál volt az előny. Az utolsó negyedben a hazaiak ledolgozták hátrányukat, az első hosszabbítás is döntetlennel zárult, a második ráadásban viszont pontosabbak voltak a hazaiak, így behúzták a meccset. Eredmény: CN Aurel Vlaicu – VSK Csíkszereda 77:74 (22:16, 12:19, 6:10, 18:13, 13:13, 6:3). A csíki pontszerzők: Ene 29 (5 x 3), Olariou 12 (2 x 3), Dumitrescu 11 (2 x 3), Tóth 11, László B. 4, Vita 3, Murgu 2, Nagy S. 2. Az utolsó fordulóban a VSK Csíkszereda a Bukaresti Rapid ellen idegenben játszik. HN-információ