Kikapott a Vasas Femina

Nem sikerült a bravúr, kikapott Kolozsváron is a Székelyudvarhelyi Vasas Femina. A hazai női labdarúgó Szuperliga hetedik fordulójában az udvarhelyi lányok zsinórban negyedik meccsüket vesztették el. Vereséget szenvedett a Vasas Femina a hazai női labdarúgó Szuperliga hetedik fordulójában, a székelyudvarhelyi lányok zsinórban negyedik alkalommal hagyták el a pályát vesztesen a pontvadászat során. A vereség egyben azt is jelenti, hogy a Székely János által edzett csapat a középmezőnytől is leszakadva már csak a nyolcadik a tabellán. A Kolozsvári Olimpia már az első félidőben eldöntötte a mérkőzés sorsát, a bajnoki címvédő focisok ugyanis öt gólt lőttek Kajtár kapujába, és hiába játszott jobban a Vasas Femina a második játékrészben, a kolozsváriak növelni tudták előnyüket. A Vasas Femina egy edzőváltáson is átesett, hiszen a múlt héten Marcel Irimie távozott a csapat éléről, és újra Székely János ült le a kispadra. A hétvégén a székelyudvarhelyi­ek mindkét csapata pályára lép, a Szuperligában a Vasas Femina szombaton 11 órától a Nagybányai Függetlenséget fogadja, míg a Vasas Femina II. az 1. Liga hatodik fordulójában vasárnap Nagyváradon a Sporting Lugas ellen lép pályára. Eredmények: Szuperliga, 7. forduló: Kolozsvári Olimpia – Székely­ud­varhelyi Vasas Femina 8–0, Temesvári CFR – CS Real Craiova 6–0, Navobi Iași – ISK Târgoviște 5–0, Borgóprundi Heniu – Marosvásárhelyi ASA 0–4, Bukaresti Fair Play – Nagybányai Függetlenség 4–1. A bajnokságot Temesvár vezeti 19 ponttal a 18 pontos, de egy mérkőzéssel kevesebbet játszó Olimpia előtt. A Vasas Femina 4 ponttal a 8., megelőzve a szintén 4 pontos Nagybányát és a 3 pontos Borgóprundot. HN-összeállítás