Kikapott a Vasas Femina

Sorozatban harmadik mérkőzésén hagyta el vesztesen a pályát a Székelyudvarhelyi Vasas Femina. A női labdarúgó Szuperligában nyolc nap alatt immár harmadik alkalommal kapott ki az udvarhelyi csapat, tegnap a sereghajtó az idény első győzelmével távozott a sétatéri stadionból. Hullámvölgyben van a Szé­kelyudvarhelyi Vasas Fe­mina, a csapat az elmúlt nyolc napban harmadik mérkőzését veszítette el a női labdarúgó Szuperligában. Tegnap a sereghajtó Bukaresti FC Fair Play pont Székelyudvarhelyen szerezte meg első idénybeli pontjait. A tegnapi meccsen a Vasas Feminából hiányzott Kajtár, hiszen a 3. fordulóból elmaradt pótláson – szerdán – piroslapot kapott, ami automatikusan egy mérkőzéses eltiltást jelentett. A találkozó elején az udvarhelyi lányok ugyan többet támadtak, ám a fővárosiak hősiesen védekeztek. A 18. percben a Fair Play a vezetést is megszerezte egy ellentámadás végén, erre majdnem válaszoltak a hazaiak, ám Geréd lövését követően a kapufán landolt a labda. A szünet után is többet támadott a Vasas Femina, de mégis a vendégek szereztek gólt. A 60. percben a játékvezetőről váltott irányt a labda, az első gólt szerző Gheorghiu pedig újra meglódult az udvarhelyi kapu felé és a kimozduló Menyhárt fölött a kapuba emelte a játékszert. Nyolc perccel később a házigazdák szépítettek, miután a kapufáról a labda a játéktérre visszatérve Anamaria Vasile elé került, aki nem hibázott. Ezt követően ugyan volt a hazaiaknak néhány helyzete, de ezeket nem sikerült gólra váltani. A 81. percben egy ellentámadás végén újra a bukarestiek örülhettek, egy perccel később Simona Caldare újra egyre faragta az udvarhelyiek hátrányát, ám az utolsó tíz percben nem sikerült egyenlíteni, így a Szuperliga sereghajtója Székelyudvarhelyen szerezte meg idénybeli első győzelmét. Eredmény: női labdarúgó Szu­perliga, alapszakasz, 6. forduló: Székelyudvarhelyi Vasas Fe­mi­na – Bukaresti Fair Play 2–3 (0–1) /Anamaria Vasile (68.), Cal­dare (82.), illetve Gheorghiu (18., 60.), Solonca (81.)/. HN-összeállítás