Kikapott a Vasas Femina

Vereséget szenvedett a Szé­kely­udvarhelyi Vasas Femina a női labdarúgó Szuperliga ötödik fordulójában. A lányokra a héten két újabb mérkőzés vár. Idegen környezetben szenvedett vereséget a női labdarúgó Szuperliga ötödik fordulójában a Székelyudvarhelyi Vasas Femina. A találkozót az udvarhelyi lányok jól kezdték, a 23. percben egy ziccerük is kimaradt, az ellentámadásból pedig a CS Real Craiova megszerezte a vezetést. A gól nem törte meg a vendégeket, rengeteget támadtak, sok helyzetet kialakítottak, ám gólt nem sikerült lőniük. A második félidőben is aktívabbak voltak a Vasas Femina focisai, ám helyzeteik rendre kimaradtak. A craiovaiak a 60. percben kettőre növelték előnyüket, ami után a vendégek be is szorították a hazaiakat, ám nem sikerült feltörni a Real védelmét. Az ellentámadásokra berendezkedett hazaiak a 84. percben sikerrel indítottak egy akciót, és végleg eldöntötték a találkozó sorsát, amelyen hiába játszott jobban a Vasas Femina, a hazaiak csatárai pontosabb játékának köszönhetően nyert a Real. A Vasas Femina a héten két bajnokit is játszik, szerdán 11 órától pótolják a 3. fordulóból elhalasztott CSS Târgoviște elleni idegenbeli találkozót, vasárnap immár a hatodik forduló keretében a sereghajtó Bukaresti Fair Play ellen játszik hazai környezetben a székelyudvarhelyi csapat. Eredmény: női Szuperliga, 5. forduló: CS Real Craiova – Székelyudvarhelyi Vasas Femina 3–0 (1–0). HN-összeállítás