Kiizzadt udvarhelyi győzelem

Egy hónapnyi szünetet követően folytatódtak a teremlabdarúgó-bajnokság küzdelmei. Az FK Székelyudvarhely kötelező győzelem elé nézett, ám saját maguk dolgát nehezítették meg. A lényeges három pont a tarsolyban landolt. Véget ért a „téli szünet” a teremlabdarúgó 1. Ligában, ahol egy oda-visszavágó kört követően a szakszövetség egy pótkört vezetett be. Ennek első fordulójában a Jakab Zoltán által felkészített FK Székelyudvarhely a Luceafărul Buzăut látta vendégül. Az udvarhelyiek mondhatni kötelező győzelem elé néztek. És így is indult az összecsapás. Rögtön az első percekben két kapufát is lőttek a hazaiak, majd az ötödik percben Kedei megszerezte a vezetést az FK-nak. Az udvarhelyiek ritmusban maradtak, és jöttek szép sorjában a gólok is, előbb Jakab, majd Bálint volt eredményes. A bodzavásáriakon az időkérés sem segített, a 12. percben kiütésszaga volt a találkozónak: 5–0-ra vezetett az FK. A vendégek viszont gyorsan megszerezték a szépítő találatukat, majd a második felvonásra megtáltosodtak. A második félidő elején újabb gólt szereztek a vendégek, majd cserekapusuk, Burciu utolsó emberként kaszálta el Balázsit, amiért piros járt. A kétperces előny során Bálint második gólját is megszerezte. Egyenlő létszám mellett viszont megint a vendégek kerültek fölénybe. Öt perc alatt négy gólt is szereztek, amivel feljöttek mínusz egyre, nyílttá téve a meccset. Az utolsó tíz percben fordulatos meccset láthatott a közönség. Helyzetek mindkét oldalon akadtak bőven, hogy az utolsó percekre az FK teljesen beszoruljon saját térfelére. Több gól viszont nem esett, így hajszálon, de a házigazdák otthon tartották a három pontot. Most másfél hét szünet lesz a pontvadászatban, amelyet követően a hónap végén a Kolozsvári Clujana lesz az FK ellenfele. A találkozót Kolozsváron rendezik. Az alapszakasz végén az első két helyezett egyenes ágon jut az elődöntőbe, míg a 3–6. helyezettek selejtezőt játszanak a legjobb négy közé kerüléshez. A Jakab Zoltán által dirigált udvarhelyiek célja, hogy az első két hely valamelyikén végezzenek az alapszakasz végén. Ketten az U19-es válogatottban Az FK Székelyudvarhely két játékosa, Kerestély József és Csog János Csongor szerepelt a román U19-es korosztályos válogatott felkészülési meccsén. A Moldova elleni páros meccs első találkozóján Kerestély csapatkapitányként vezette a válogatottat, és két góllal is hozzájárult az 5–0-s győzelemhez. A felek tegnap lapzárta után másodjára is összemérték erejüket. A Robert Lupu által irányított román válogatott a márciusi Európa-bajnoki selejtezőre készül, amely során Oroszországgal, Szlovákiával, valamint Grúziával kerültek egy kvartettbe. A csoportból a győztesek lépnek tovább a szeptember 3–10. között Spanyolországban sorra kerülő kontinenstornára. Eredmény, 15. forduló FK Székelyudvarhely – Luceafărul Buzău 6–5 (5–1) /Kedei (5.), Jakab (9.), Bálint (11., 25.), Szécsi (12.), Balázsi (12.), illetve Bobe (13., 30. – büntetőből), Dragomir (23.), Șerban (28.), Nilăr (29.)/. Galaci United – Kolozsvári Clujana 12–1, Temesvári CFR – Sportul Ciorăști 4–2. A Dévai Autobergamo szabadnapos volt. Az állás: 1. Dévai Autobergamo 31 pont, 2. Galaci United 28 p., 3. FK Székelyudvarhely 27 p., 4. Temesvári CFR 24 p., 6. Sportul Ciorăști 12 p., 7. Luceafărul Buzău 9 p., 8. Kolozsvári Clujana 3 p.