Két győzelem és két vereség

Két-két meccset tudott le a hétvégén a jégkorong Erste Ligában a Csíkszeredai Sportklub, illetve a Gyergyói Hoki Klub, ám ellentétes eredményekkel. A kék-fehérek mindkét hazai pályán rendezett rangadójukat két góllal nyerték, míg a piros-fehérek előbb két, majd egy góllal kaptak ki. [caption id="attachment_78303" align="aligncenter" width="1000"] Igazi rangadó volt a Sportklub – Újpest találkozó Fotó: Pál Zoltán[/caption] Úgy a Csíkszeredai Sportklub, mint a Gyergyói Hoki Klub kőkemény rangadókat vívott a hétvégén a jégkorong Erste Ligában, hiszen mindkét csapat a tabella élmezőnyéhez tartozó alakulatokkal találkozott. A Csíkszeredai Sportklub előbb pénteken hazai környezetben fogadta az Újpestet és egy igazi hokicsemegét láthatott a közönség. Mindkét csapat nagyon feszes védekezést mutatott, be kevés gólhelyzettel. Az első harmadban egy kontra végén még a vendégek vezettek, hogy a második harmadban a kék-fehérek fordítsanak. Sőt a harmadik húsz perc elején rákapcsoltak és szinte el is döntötték a meccset. Hogy nem így lett arról a vendégek szívóssága tehetett, akik nem adták fel és feljöttek mínusz egyre. Az egyenlítés viszont nem jött össze, sőt a kapuslehozatal visszafelé sült el. Vasárnap este már a Dunaújvárosi Acélbikák volt soron Csíkszeredában. A meccs a kiállításokról, illetve Sevela kapus hatalmas bravúrjairól szólt. A vendégek tisztességgel bírták a Sportklub által diktált tempót, szívósan tapadtak a kék-fehérekre, minden egyes apró megingásukat kihasználták, így tudtak „életben maradni”. Életben hiszen a Sportklub részéről futószalagon maradtak ki a lehetőségek. Szólók, kontrák, távoli löketek. Végül a sok helyzetnek meg lett az eredménye és Sevela kitűnő kapus, de közel hatvan lövést kapott, amelyekből hattal szemben tehetetlen volt. A Gyergyói HK a Debrecen vendégeként még vezetést szerzett ám után a hazaiak akarata érvényesült. Kettővel megléptek, ekkor még szépített a GYHK, de a végén csak a hazaiak örülhettek, miután előnyükből kettőt megtartottak. Vasárnap este már a remek formában levő Ferencváros otthonában kellett helyt állni. És tették ezt remekül, hiszen a hazaiak már hárommal is mentek a záró felvonás elején és innen sikerült talpra állni. Sőt nagyon közel volt az egyenlítés is, de végül ez elmaradt. Hétfő este 19.30 órától viszont lehet reménykedni, hiszen a Titánok vendégei lesznek Donyika tanítványai.
Erste Liga, eredmények Péntek: Csíkszeredai Sportklub – Újpest 5–3 (0–1, 2–0, 3–2) /Panov (29.), Casaneanu (40.), Becze (44., 59.), Valchar (50.), illetve Csányi (9.), Ropret (52.), Szaller (55.)/; Debreceni DEAC – Gyergyói HK 5–3 (0–0, 2–1, 3–2) /Kulesov (31.), Németh (36.), Novotny (43.), Izacky (47.), Hári (56.), illetve Tománek (29.), Vesutkin (46.), Góga (59.); Brassói Corona – Dunaújvárosi Acélbikák 5–4 (1–2, 0–2, 3–0, 0–0, 1–0) – sz.u.; Hokiklub Budapest – Vienna Capitals II. 6–3 (2–1, 2–0, 2–2); Schiller-Vasas SC – Fehérvári Titánok 3–8 (1–2, 0–4, 2–2). Vasárnap: Csíkszeredai Sportklub – Dunaújvárosi Acélbikák 6–4 (1–2, 3–1, 2–1) /Taratuhin (15.), Becze (23.), Salló (27., 36.), Valchar (44.), Részegh T. (55.), illetve Török (5.), Léránt (17.), Uski (22.), Borbás (43.)/; Ferencváros-Telekom – Gyergyói Hoki Klub 5–4 (2–1, 2–1, 1–2) /Pavuk (4.), Switzer (11.), Tóth A. (30.), Fitzgerald M. (38.), Rafaj (42.), illetve Góga (14., 50.), Tománek (31.), Nagy Cs. (59.)/; Brassói Corona – Újpest 3–2 (0–1, 1–2, 1–0, 0–0, 1–0) – sz.u.. A Vienna Capitals II. – Debreceni DEAC mérkőzés tegnap este lapzárta után ért véget. A mai műsor: Schiller Vasas SC – Hokiklub Budapest (18.30), Fehérvári Titánok – Gyergyói Hoki Klub (19.30).