Két bajnoki cím a Teslovan–Cseh-párosnak

Géposztály- és kategóriagyőzelemmel tértek haza Kolozsvárról a csíki ralisok, ugyanakkor két bajnoki cím már biztosan Csíkszeredába kerül. A Kolozs Ralin a Csató Roland és Csikós Sándor alkotta kettős megnyerte a Dacia-kupát, míg a Teslovan Adrian és Cseh Vajk Imre páros az RC2N géposztályban győzött. A Teslovan–Cseh-páros számára két harc véget ért, a kettős ugyanis az RC2N géposztály bajnoka lett az összesített és az aszfalt-kiírásban is. Győzelemmel tértek haza a Kolozs Raliról a csíkszeredai autóversenyzők, mindkét páros megnyerte kategóriáját és biztosan dobogón zárja az évet. Mi több, két géposztály bajnoki címe már biztosan csíkszeredai párosé lesz. Sőt révbe ért egy Hargita megyei navigátor is moldvai társával. Nyomás nélkül A szaksajtó szerint is az év egyik meglepetéspárosa volt a Teslovan Adrian és Cseh Vajk Imre kettős. A csíki ralisok a szezon elején cserélték le elsőkerék-meghajtású Citroën DS3 R3T Max versenygépüket egy összkerékmeghajtású Mitsubishi Lancer EVO 10-re, a váltás pedig olyannyira jónak bizonyult, hogy két bajnoki címet is idő előtt nyertek meg. Pedig a szezon elején az autó megismerését tűzték ki célul, ehhez képest nemcsak géposztályukban, hanem összetettben is az élmezőnyben voltak minden versenyen. Az RC2N géposztályban az aszfalt- és a murvaversenyek is számítottak, itt gyakorlatilag a Iași Rali törlése után – amelyen Adrian Răspopa életét vesztette – révbe ért a Teslovan–Cseh-páros. Az aszfaltbajnokság RC2N géposztályát is megnyerte a páros, mi több, harcban áll a nyílt és összetett harmadik helyért az pontvadászatban. – Három cél maradt számunkra az utolsó rali előtt: szeretnénk az aszfaltbajnokságban a nyílt és az összetett harmadik helyén, az általános pontvadászatban az első ötben zárni. Ehhez az utolsó, Bukovina Ralin egy ellenfelünk, Bogdan Cuzma előtt kell végezzünk – nyilatkozta lapunknak Cseh Vajk Imre. A navigátor hozzátette, a kiegyensúlyozott szereplésnek köszönhetik az idei sikereket. – Nem volt könnyű az év, hiszen tizenegy verseny szerepelt a naptárban, ehhez egyet hozzátettek, majd kettőt kivettek, egyet pedig töröltek. Szezon közben változott tehát a versenynaptár, szezon közben változott versenyek időpontja és szorzója, sokszor mi sem tudtuk, mire is készüljünk. Ráadásul számunkra új volt az autó, amivel össze kellett szokjunk, a tanulás pedig ennél jobban nem is sikerülhetett volna – tette hozzá a navigátor. Biztos a dobogó A Dacia-kupát biztosan dobogós helyen zárja a Csató Roland és Csikós Sándor alkotta páros. A csíkszeredai kettős a Kolozs Ralin két és fél perc előnyt autózott ki a hazai pályán versenyző Victor Supuran előtt, és nagy fölénnyel zártak az élen a Dacia-kupában indulók között. A sorozat kiírása és pontozása viszont bonyolultabb, mint az összetettben versenyzőké, így az eredmények és az állások holnapi jóváhagyása után lehet majd számolni, van-e esélye a csíki párosnak a Dacia-kupa bajnoki címére. Az viszont biztos, hogy míg a Teslovan–Cseh-párost segítette a Iași Rali törlése, addig a Csató–Csikós-párost ez hátrányosan érintette. Ugyanis a Daciakupások közvetlen ellenfele technikai gondokkal küzdött a moldvai versenyen, kiállásuk pedig elkerülhetetlen volt. [caption id="attachment_132522" align="alignnone" width="300"] Elso napi hátrányát óriási elonyre váltotta a második versenynap a Csató–Csikós-páros
FOTÓK: RALLYPHOTOHUNTERS / BALÁZS ATTILA[/caption] Révbe értek Kategóriabajnok lett egy székely navigátor is. A Gyergyószentmiklóson született, Csíkszeredában nevelkedett és jelenleg Székelyudvarhelyen élő Mag Levente a iași-i Răzvan Nechifor navigátoraként megnyerte az N11-es géposztály bajnoki címét. A párosnak géposztályban nem nagyon volt ellenfele, annak ellenére, hogy csak két versenyt nyertek, de folyamatosan dobogós helyeken zártak – leszámítva a Brassó Ralit, ahol kiestek –, az állandó pontszerzés pedig bajnoki címet eredményezett a moldvai–székely kettősnek. Eredmények Összetett: 1. Bogdan Marișca (Ford Fiesta R5), 2. Sebastian Barbu (Skoda Fabia Rally2), 3. Dan Gârtofan (Skoda Fabia Rally2), 4. Maior Norbert (Citroen DS3 R3T Max), 5. Teslovan Adrian / Cseh Vajk-Imre (Mitsubishi Lancer EVO 10), 6. Ioan Mihuț (Ford Fiesta R5), 7. Marius Sâncrăianu (Peugeot 208), 8. Andrei Cașcaval (Subaru Impreza N15), 9. Bogdan Cuzma (Skoda Fabia R5), 10. Jean Tatu Jr (Peugeot 208 Rally4). Az RC2N géposztályt a Teslovan Adrian / Cseh Vajk Imre, a Dacia-kupát a Csató Roland / Csikós Sándor (Dacia Sandero) páros nyerte.