Hirdetés

Kampány a mentor tanárokért

Digitális Őrangyalokat keres a csíkszeredai Spektrum Oktatási Központ és az Apáczai Csere János Pedagógusok Háza.

Bíró István
Becsült olvasási idő: 3 perc
Kampány a mentor tanárokért
Fotó: Spektrum Oktatási Központ

A november 17-ig tartó kampányban a pedagógusok azon kollégáikat jelölhetik a Digitális Őrangyal Díjra, akik a világjárvány idején jelentős segítséget biztosítottak kollégáiknak a digitális eszközök és módszerek megismerésében és megismertetésében, az online oktatásra való átállásban.

Megváltoztatta hétköznapjainkat a több mint két éve kitört világjárvány. A változások sora az iskolásokat és a pedagógusokat sem kímélte. Utóbbiak önzetlen munkájára próbálja felhívni a figyelmet a csíkszeredai Spektrum Oktatási Központ és az Apáczai Csere János Pedagógusok Háza.
– A kényszerű online oktatás és a rohamvezérelt digitális átállás immár annyira régen volt, mára – akár a Covid-járványt – szinte el is felejtettük. Pedig minden nehéz helyzetből óhatatlanul magunkkal viszünk sokféle maradandó terhet, és – ha tudatosan irányítjuk a figyelmünket a jóra – alkalmanként néhány pozitív hozadékot is. A sok teher és megpróbáltatás mellett ez az időszak az oktatás területén is korábban nem látott szolidaritást indított el, az iskolák technikai felszereltsége mellett a kölcsönös segítségnyújtás, mentorálás is korábban nem látott mértékben növekedett vagy növekedhetett ott, ahol voltak önzetlen segítők – mondta a Hargita Népének Lázár Csilla, az oktatási központ vezetője.
Megjegyezte: a rendkívüli időkben bőven voltak segítő „őrangyalok”, akik ebben az időszakban a korábbiaknál is több munkát vállalva segítették munkatársaikat, munkaközösségüket és a rájuk bízott gyermekeket. Hozzátette: ezért szeretnék az áldozatvállalásukat reflektorfénybe állítani és meghálálni.
– Ebből a célból indítottuk az Apáczai Csere János Pedagógusok Házával közösen a Digitális Őrangyal kampányt. Arra kérjük a pedagógusokat, nevezzék Digitális Őrangyal Díjra azokat a kollégáikat, akiktől segítséget kaptak a digitális eszközök és módszerek megismerésében, a digitális tanításra való átállás, az online oktatás, illetve az azt követő időszak során. Ne csupán olyan személyeket jelöljenek, akik formális, akár tandíjas képzésen segítettek nekik, hanem olyan közvetlen kollégákat is, akik önként, szabadidejüket, korábban megszerzett tudásukat nem sajnálva segítettek megoldani az online/digitális oktatás okozta kihívásokat, nehézségeket – részletezte a központ vezetője.
Hangsúlyozta: a nevezéssel újra köszönetet mondhat minden tanár a nevezett kollégáinak, ugyanis az a személy, akit a kampány során a díjra jelölnek, e-mail-üzenetet fog kapni, amelyben az őt nevező köszönő szavait olvashatja. Hozzátette: bíznak abban, hogy senki nem veszi rossz néven az ilyen „kéretlen” üzenetet.
– A nevezett személyek bekerülnek azon kiemelt pedagógusok körébe, akik közül szakmai zsűri választja ki és díjazza a legodaadóbb Digitális Őrangyalokat. A díjazás december 10-én a Tanári jóllét és digitális egyensúly konferencián lesz, amelyet két Erasmus-keretben támogatott tanártovábbképzési program, a Free-ED (www.free-ed.eu), illetve a Digiloping Teachers (digilopingteachers.eu) kapcsán szer­vezünk a csíkszeredai Apáczai Cse­re János Pedagógusok Házában – mutatott rá Lázár Csilla.

A pedagógusok november 17-ig jelölhetik kollégáikat a díjra. A kezdeményezők abban bíznak, hogy a kampánnyal meg tudják hálálni a pedagógusok segítőkész magatartását, akik által fejlődőképesebbé válnak az iskolai közösségek, a digitális oktatáson túl is. A kampány leírása a sec.ro/digital oldalon olvasható.



Hirdetés


Hirdetés

Kövessen a Facebookon!