Jól úszott és jól szaladt Erőss Hanna

Csíkszereda adott otthont szombaton az ifjúsági aquatlon Román Kupa küzdelmeinek, a sportolók a Csíki Csobbanóban úsztak, majd a város utcáin szaladtak korosztályonként más-más távot.

Becsült olvasási idő: 1 perc
Fotó: VSK Csíkszereda

A junior II. (16-17 évesek) korosztályában Erőss Hanna (fotónkon a dobogó 1. helyén) végzett az élen, ugyanakkor a VSK Csíkszereda sportolója a nyílt mezőnyben (fiúk+lányok) a hetedik lett. A junior I. kategóriájában (18-19 évesek) is csíkszeredai siker született, Imre-Kedves Orsolya (4Seasons SE) ugyanis az élen zárt. Az összetett női mezőnyben Erőss Hanna az első, Imre-Kedves Orsolya  a második lett. A 13 év alatti sportolók a TriKids sorozatban versenyeztek. A 12 éves fiúk között Porga Zétény (4Seasons) a második, míg a 11 éves lányoknál Kurkó Sára a msodik,  Ben­cze Biblia Zselyke pedig a harmadik (mindketten VSK) helyen zárt. A 9-10 éves fiúk között Kurkó Jankó, míg a lányoknál Elek Nóra lett a harmadik (mindketten VSK Csíkszereda).