Jól szerepeltek a lányok

Sepsiszentgyörgy adott otthont a hétvégén a lány kosárlabda országos bajnokság első tornájának a 14 év alattiak korosztályában. A kovásznai megyeszékhelyen a gyergyóiak a második, a csíkiak a harmadik helyen zártak. Jól szerepeltek az U14-es lány kosárlabda országos bajnokság első tornáján a Hargita megyei csapatok. Az ISK Gyer­gyó­szentmiklós négy siker mellett egy vereséggel a második lett, míg a VSK Csíkszereda háromszor nyert és kétszer kapott ki, de így is a harmadik lett a csapat. A csíki–gyergyói rangadót az ISK nyerte, igaz, a két Hargita megyei csapat nagyot küzdött egymás ellen, végül mindössze hat ponttal voltak jobbak a gyergyószentmiklósi lányok a csíkszeredaiaknál. Az ISK Gyergyó­szentmiklósnak volt még egy nagyon küzdelmes mérkőzése, hiszen az ISK Botoșani végig tudta tartani a lépést velük, végül a gyergyói lányok két ponttal bizonyultak jobbnak. Eredmények U14-es lány országos bajnokság, selejtező kör, 1. torna: CSM Mojnyest – VSK Csíkszereda 25:37; VSK – ISK Sepsiszentgyörgy 20:34; VSK – ISK Unirea Iași 47:17; ISK Gyergyószentmiklós – VSK 47:41; VSKC – ISK Botoșani 50:43; ISK Gyergyó – ISK Unirea 50:38; ISK Sepsiszentgyörgy – ISK Gyergyó 76:48; ISK Gyergyó – Mojnyest 32:25; ISK Gyergyó – Botosani 57:55. A 2. csoportot Sepsiszentgyörgy vezeti 10 (5/0) ponttal a 9 (4/1) pontos ISK Gyergyószentmiklós, a 8 (3/2) pontos VSK Csíkszereda, a 7 pontos Botoșani, a 6 pontos ISK Unirea és az 5 pontos Mojnyest előtt. A következő tornát november 10. és 12. között rendezik, a helyszínt később közli a hazai szakszövetség. Kopacz Gyula