Hirdetés

Első látásra vagy egy életre?

Hadnagy Éva
Becsült olvasási idő: 2 perc

„Házasság első látásra” – jön szembe velem a legújabb televíziós valóságshow reklámja, amely hamarosan elkezdődik az egyik magyar kereskedelmi csatornán, hogy a tévékészülékek elé bilincselje a nézőket. Hoppá! Kicsit megborzongtam a hír hallatán, és fennebb húztam a hangerőt, hogy meggyőződjek, valóban jól hallottam-e a felhívást. És valóban! Tizenkét ember sorsát lehet majd estéről esté­re követni, akik akkor találkoznak először egymással, mielőtt összekötnék életüket. 
Hát ez azért meredek, legalábbis nekem! Az is kiderült, hogy a műsornak nagy sikere van, már hat másik országban vetítették. A hat pár gyakorlatilag egy kísérlet része, hiszen tulajdonságaik, jellemzőik alapján társították össze pszichológusok, szakemberek őket. Nyomon követik esküvőjüket, nászútjukat, hogy hogyan alakul a kapcsolatuk, működik-e a kémia, ha pedig mégsem az elvártak szerint alakulnak a dolgok, természetesen el is válhatnak a műsor végén. 


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés


Tényleg megdöbbentem, hogy ma már a házasság csak ennyit jelent? Egy showműsort? Azt népszerűsítik, hogy ha megy, megy, hanem pedig nyugodtan el lehet válni? Most, a házasság hetének árnyékában, amely több mint két évtizede a házasság és a család fontosságára kívánja irányítani a figyelmet, és amelyet mára már négy kontinens huszonegy országában ünnepelnek, úgy vélem, kicsit meredek ez a műsor. A házasság véleményem szerint egy komoly dolog, amely egy életre szól, nem csupán pár hétre. Azért kötjük össze életünket, mert azt komolyan is gondoljuk, és amellett, hogy szeretjük egymást, együtt akarunk élni, együtt tervezünk családot és jövőt. Egyáltalán nem könnyű, vannak benne mélységek és magasságok, és kőkeményen meg kell dolgozni mindkét félnek azért, hogy jól működjön. Alkalmazkodni kell, bízni, mindig megújulni, és főleg akarni kell, nem feladni az első akadály után. 
Nem hiába választották a szervezők idén az Állandó megújulásban címet a Házasság hete rendezvénysorozatnak, amely során gyakorlati példamutatással, bibliai és erkölcsi érvekkel támasztották alá a házasság örökkévaló értékét, amely Isten ajándéka. Meglátásom szerint az ilyenfajta tévéműsorok egy örök érvényű római kijelentés ékes bizonyítékai: panem et circenses, vagyis kenyeret és cirkuszt a népnek! 



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!