Vállalkozz okosan jövőre is
Jövőre is lesz Vállalkozz okosan üzletiterv-vetélkedő Székelyudvarhelyen, a Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium és a Székelyudvarhelyi Magánvállalkozók Szövetségének közös szervezésében. Az újratervezett, kétnaposra bővített vetélkedőre székelyföldi középiskolások jelentkezését várják.
Új köntösbe öltöztetik és az eddigiektől eltérően kétnaposra tervezik a jövőre negyedik kiadásához érkező Vállalkozz okosan című üzletiterv-vetélkedőt. Az esemény csak jövő év májusában lesz, a szervezők – vagyis a Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium és a Székelyudvarhelyi Magánvállalkozók Szövetsége – ennek ellenére fontosnak tartották, hogy már most, az év végén bejelentsék az esemény pontos időpontját. Jakab Áron Csaba, az SZMVSZ vezetője elmondta, a korai bejelentéssel a jövő évi rendezvények egymásra szerveződését kívánják megelőzni. Hozzátette, az eddig elért eredményeknek, sikereknek köszönhetően a vetélkedő bekerült az Oktatási Minisztérium hivatalos versenynaptárába, illetve Székelyudvarhely önkormányzata is beszáll a szervezésbe, felvállalja a vetélkedőt mint városi rendezvényt. Sipos István, a Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium tanára szervezőként tavaly került kapcsolatba a vetélkedővel. Elmondta, legutóbb negyvenkét csapat vett részt az eseményen, amely nagyon színvonalasra sikerült mind a diákok tudását, ügyességét, mind pedig a zsűri szakmaiságát illetően.
A 2023-as vetélkedő nagy újdonsága, hogy kétnaposra bővítik. Május 13-án, az első napon szakmai előadásokat tartanak, és az ismerkedésé a főszerep, és a második napon, május 14-én lesz a tényleges verseny.
Fülöp Attila külsős szervezőként vett részt a sajtótájékoztatón. Elmondta, a harmadik verseny óta erősíti a szervezők csapatát, a Kós Károly Szakközépiskola tanáraként. Hangsúlyozta: a vetélkedő alapja gyakorlatilag egy jó ötlet, amelyre üzleti tervet lehet építeni, éppen ezért arra biztatja a diákokat, hogy gondolkodjanak, és sok jó ötlettel álljanak elő.
Az üzletiterv-versenyt több szakaszra osztották. Az első szakaszban regisztrálni kell, és beküldeni a kért anyagokat. A második szakasz online zajlik, amikor is a szakmai zsűri kiválasztja a legjobb tizenkét csapatot, amely majd a verseny utolsó két szakaszában Székelyudvarhelyen is bizonyíthatja tudását.
– Május 14-én két versenyszakaszt tartunk, a legjobb tizenkét csapat bemutatja üzleti tervét, két zsűricsapat lesz, fele-fele arányban hallgatják meg és értékelik a diákokat. Két-két csapatot választanak ki, amelyek a verseny végső szakaszába kerülnek. Itt ismét bemutatják munkájukat az összes zsűritag előtt, és így alakul ki majd a végső rangsor – ismertette Fülöp Attila.
A legjobbak az értékes ajándékok mellett anyagi juttatásban is részesülnek. Egyedinek számít az is, hogy a felkészítő tanárokat szintén értékelik, az elért eredményeknek megfelelően.
– Nem jellemző ez a hasonló vetélkedőkön, de mi úgy gondoltuk, hogy az a rengeteg pluszmunka, amit a diákok felkészítésébe fektetnek, megérdemli az elismerést – mondta Jakab Áron Csaba.
Hozzátette, ezúttal is X–XII. osztályos székelyföldi diákokat várnak, illetve egy tanár több csapattal is benevezhet a gazdasági vetélkedőre.