Hirdetés

Tűzoltókocsi az önkénteseknek

Adományba kapott járművel gazdagodtak a si­mén­falvi önkéntes tűzoltók. Az alakulat eddig nem rendelkezett tűzoltóautóval, utánfutókkal szállították az oltáshoz szükséges felszereléseket szükség esetén.

Hadnagy Éva
Tűzoltókocsi az önkénteseknek
Bevethető jármű. Nagy segítség Fotó: Siménfalva Polgármesteri Hivatal

Több évtizedes múltra tekint vissza az önkéntes tűzoltóság Simén­falva községben. Szükség is van rá, hiszen a 14 faluban elkel a segítség. Bajkó Zsolt közel nyolc éve áll az alakulat élén, mint mondta, jelenleg 21 aktív, bevethető taggal rendelkeznek, legénységük a község több falujából verbuválódott össze, és soraik között tudhatják Hargita megye egyetlen hölgy önkéntes tűzoltóját is, Nagy Erzsébet személyében. A csapat aktív, évente több versenyen megfordulnak, rendszeresen képzéseken vesznek részt, és felszereltségük is kielégítőnek mondható, ám tűzoltóautóval mindeddig nem rendelkeztek.


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés


– Utánfutóink voltak, amelyeket megpakoltunk nagy kapacitású palackokkal, illetve a slagok, pumpák, sugárcsövek is ezen kaptak helyet, így vonultunk a tűzesetekhez, ha arra volt szükség. Azokban a falvakban, ahol van vezetékes víz, a tűzcsapokra alapoztunk, hiszen a tömlőkkel 420 méterre tudtuk onnan elvezetni a vizet

– számolt be Bajkó Zsolt tűzoltóparancsnok, s örömmel jegyezte meg, hogy az elmúlt héten végre tűzoltóautóval gazdagodtak.
A kissé koros, ám jól működő, bevethető járművet adományba kapta az alakulat Székelyudvarhely önkormányzatától Albert Csaba, a Hargita Megyei Önkéntes Tűzoltó Egyesület elnökének közbenjárására. Bajkó Zsolt szerint nagy segítség ez számukra, hiszen olyan járművel lettek gazdagabbak, amely bármilyen terepen bevethető, jelentősen megkönnyítve munkájukat. Hozzátette, a községben általában a tarlótüzek okozzák a legtöbb gondot tavasszal és ősszel, lakástűzzel az utóbbi években nem volt gondjuk.
Tűzoltógarázs a község több településén is van, nevezetesen Kobátfalván, Siménfalván és Rugonfalván. Erre azért van szükség, hogy a helyiek tudjanak szükség esetén a leghamarabb beavatkozni, amíg megérkeznek a többi településről az önkéntesek és a hivatásos alakulatok.



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!