Hirdetés

Segédlelkészből főlelkész

Új lelkésze van a Székelyud­var­he­lyi 2. Számú Unitárius Egyházközségnek. Újvá­ro­si Katalin a jövőben a temp­lom­együt­tes felújítását, a gyü­le­ke­zeti élet építését tűzte ki célul, de kiemelt fi­gyel­met szentelne a lelkiségre is.

Hadnagy Éva
Becsült olvasási idő: 3 perc
Segédlelkészből főlelkész
Újvárosi Katalin. Új tervek Fotó: Újvárosi Katalin archívumából

A gyülekezet meghívásának eleget téve Újvárosi Katalin lett a Székelyudvarhelyi 2. Számú Unitárius Egyházközség főlelkésze. A frissen megválasztott papnőt, aki az elmúlt években segédlelkészként tevékenykedett az egyházközségben, elődje nyugalmazása után kérte fel a gyülekezet a feladatra. A procedúra az elmúlt vasárnap ért véget, Kovács István, a Magyar Unitárius Egyház püspöke pedig minden bizonnyal március 1-től írja meg a kinevezését. Újvárosi Katalin elmondta, a városi gyülekezettel való munka nem új számára, ám minden gyülekezet más, éppen ezért tekint új megbízására kihívásként. Legfontosabb céljai között a templomegyüttes felújítását, ezzel párhuzamosan pedig a gyülekezeti élet építését említette ki.


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés

– A gyülekezeti élet építését úgy gondoltam, hogy megkeresni a tagjainkat, és akár fókuszcsoportokban felmérni, hogy mire van igény, ők mit szeretnének és ezekre építkezni

– vázolta terveit a lelkész.
A tavaly óta a kimagasló igényeknek megfelelően például az idősebb generációk számára gyógytornát tartanak az egyházközség keretén belül. Mindezek mellett pedig a lelkiségre kíván nagyobb figyelmet szentelni az elkövetkezőkben az új lelkész, lelkigondozói beszélgetések, csoportok, tevékenységek formájában, ugyanis meggyőződése szerint erre van a ma emberének leginkább szüksége. A Székelyudvarhelyi 2. Számú Unitárius Egyházközség egy összetartó gyülekezet, amely főleg a város Bethlen negyedi részén és a felsőbb városrészeken élőket öleli fel.

– Nagyon szép gyülekezetet kaptam, amely ugyan kicsit megfáradt, de ettől függetlenül egy nagyon jó élet van benne, amit tovább építeni, szépíteni kell

– vélekedett.
Az 1500 lelket számláló gyülekezetre korántsem jellemző az a fajta elöregedési struktúra, mint például a falvakban, ám a fiatalabb generációkban van egyfajta távolságtartás az egyház iránt, amelyet igyekeznek áthidalni a jövőben. 
Újvárosi Katalin az elmúlt években a zetelaki leányegyházközségben is szolgált, az idén tízéves közösség szolgálatáról a jövőben sem mondana le.
 



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!