Hirdetés

NŐ az erő – képzés Székelyudvarhelyen

Nyárról elhalasztották és a hétvégén vágnak bele a Harghita Business Centernél a női vezetőképző tréningbe. Nagyobbrészt húsz év körüli fiatal nők jelentkeztek a hiánypótló képzésre, amelynek célja motivációt fejleszteni és szakmai támogatást adni azoknak, akik tudatosan készülnek akár vezető szerepet is vállalni egy cég, intézmény vagy szervezet élén.

Asztalos Ágnes
Becsült olvasási idő: 3 perc
NŐ az erő – képzés Székelyudvarhelyen
Szintet lépnek a lányok: vállalkozói készségfejlesztés után vezetőképzés Fotó: Hargita Business Center/Facebook

A Harghita Business Center vállalkozói inkubátorház már évek óta foglalkozik úgymond utánpótlás-neveléssel, azaz középiskolás fiatalok vállalkozói készségekkel való felvértezésével. Innen van az a tapasztalatuk, hogy míg középiskoláskorban majdnem egyenlő számban vesznek részt a vállalkozói képzéseken a fiúk és a lányok, pár év elteltével jóval kevesebb vállalkozást, intézményt vezető nővel találkoznak. Így született meg a kimondottan lányoknak, pontosabban 17–24 év közötti fiatal nőknek szóló vezetőképzés, amelyet javarészt a Székelyudvarhelyi Közösségi Alapítvány (SZKA) májusban megrendezett adományszerző eseményén, az Odaadó Esten gyűjtött pénzből szerveznek meg (a 8360 lejes célösszeg helyett több mint 20 000 lejes támogatást kapott a projekt a közösségtől), és a résztvevők számára teljesen ingyenes. 

A NŐ ez erő – vezetőfejlesztés fiatal nőknek című projektet az eredeti terv szerint egyhetes tréning formájában bonyolították volna le júliusban, ám – mint megtudtuk Berkeczi Zsolt projektvezetőtől, az inkubátorház munkatársától – előre nem látott ok miatt halasztaniuk kellett. Ezért két hétvégére bontották fel a képzést, az elsőt hétvégén rendezik, a másodikat pedig a hónap végén. Összesen huszonnégy érdeklődőt jegyeztek, akiktől nem motivációs levelet, hanem motivációs videót kértek, ezek alapján válogatták ki a tizenhat hölgyet. Berkeczi elmondta, hogy többségük Udvarhelyszékről jelentkezett, illetve Székelykeresztúrról és Csíkszeredából, és 80 százalékuk 17–20 év közötti. 

Hargita Business Center/Facebook

Az összesen negyvenórás tanfolyam résztvevői áttekintést nyernek a vezetői munka sokrétegűségéről, azokról az alapfeladatokról (célok kitűzése, döntéshozatal, motiválás, problémamegoldás), melyek ehhez a szerepkörhöz tartoznak. A felsorolt vezetői funkciókon túl a vezetői stílussal is foglalkoznak, a lányoknak lehetőségük lesz megtapasztalni azt, hogy saját vezetői stílusuk, működésük, érzelmeik milyen hatással vannak társaikra, továbbá azt is, hogy különböző helyzetekben milyen vezetői hozzáállás a legcélravezetőbb. A tréning folyamán saját élmények, megélés alapján és visszajelzések által történik a vezetői kompetenciafejlesztés, a gyakorlatorientált megközelítés eredményeként a résztvevők felismeréseket tesznek saját vezetői működésükre, a megszerzett tudást így könnyebben tudják mindennapjaikhoz kapcsolni és beépíteni konkrét, vezetői jellegű élethelyzeteikbe. 

A képzők a HBC-ben korábban megszervezett vállalkozói készségfejlesztő tréningekről jól ismert páros, a Szatmárnémetiből érkező Fleisz Kinga pszichológus és Barkász Gabriella közgazdász.



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!