Hirdetés

Imakertté alakítják a templom körüli tereket

Még idén megújulhat a Székelyudvarhelyi Belvárosi Unitárius Templom előtti tér. Az eredeti, Pákey Lajos által készített tervek alapján állítanák helyre, és imakertként használnák a teret.

Hadnagy Éva
Becsült olvasási idő: 3 perc
Imakertté alakítják a templom körüli tereket
Térrendezés. A közösség segítségét is kérik Fotó: Látványterv: Simó Csenge

Két és fél évig járták a bürokrácia útvesztőit, beszerezték a különböző engedélyeket, jóváhagyásokat, elkészültek a tervek, és már csak az építkezési engedély kibocsátására várnak, hogy elkezdődhessen a Székelyudvarhelyi Belvárosi Unitárius Templom előtti tér rendezése.
Simó Sándor, az egyházköz­ség lelkésze elmondta, 2018-ban találták meg egy felújítás során a Pákey Lajos által készített terveket, és akkor döntöttek úgy, hogy az eredeti terveknek megfelelően alakítják át a templom előterét.

– A jelenlegi, kerítéssel körbezárt belső kis udvart úgymond kinyitnánk, a kerítést hátra vinnénk a templom két oldalához, a templom előtti teret pedig imakertté alakítanánk, ahol olyan növények is helyet kapnának, amiket a Bibliából is ismerhetünk

– tájékoztatott Simó Sándor.


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés


A tervek elkészültek, lesznek padok, de a templom melletti, a Kriza János Szeretetotthon felé vezető teret is rendezik, és egybenyitják a templommal. A templom és a paplak közé kerül egy kapu, néhány méterrel hátrébb, mint a mostani. A lelkész elmondta, terveik megvalósulásához igyekeznek kihasználni a pályázati lehetőségeket.

– Pályázatot nyújtunk be a Vallásügyi Államtitkársághoz, illetve Hargita Megye Tanácsához, és bízunk a sikerükben, az előzetes számítások szerint ugyanis 720 ezer lejre tehető a munkálatok értéke

– közölte a lelkész.

Látványterv: Simó Csenge
Biblikus növények, sétányok, padok az imakertben. 


Mint mondta, a munkát három szakaszra osztanák, hiszen az építkezési engedélyt is két évre bocsátják ki, és egy évet lehet hosszabbítani, mielőtt lejárna, és az így kínált hároméves lehetőséget használnák ki maximálisan.

– Mivel a költségek igen jelentősek, ezért a munkát az elkövetkező három évre ütemezzük. Erre irányítjuk majd az adományainkat is, és a hívektől is gyűjtünk majd a cél elérésének érdekében

– hangsúlyozta.
A munkához már tavasszal hozzálátnak, amint az időjárás engedi. 
 



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!