Hirdetés

Határtalan együttérzés

Nem először villantja fel a Magyar Ké­zi­lab­da-szö­vet­ség (MKSZ) és az Együtt növünk fel! Alapítvány, hogy te­vé­keny­sé­ge túl­mu­tat a sporton, hogy fontos­nak tart­ja a kö­zös­ség­é­pí­tést a Kár­pát-me­den­cei ma­gyar­ság körében. Ezúttal a Ta­má­si Áron Gimnázi­um számára szerveznek jó­té­kony­sági koncertet.

Asztalos Ágnes
Becsült olvasási idő: 7 perc
Határtalan együttérzés
A Tamási Áron Gimnázium bentlakása. Összefogás Fotó: Hodgyai István

Határtalanul együtt­ér­zünk címmel a szé­kely­ud­var­he­lyi vá­rosháza Szent István ter­mé­ben február 10-én, szombaton 18 órától lesz az az esemény, amelynek bevételeit a Tamási Áron Gimnáziumnak ajánlják fel. A koncert szervezői az MKSZ és alapítványa, az Együtt növünk fel!, támogatói a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal és a Petőfi Program. 
Egyik érdekessége a jótékonysági hangversenynek, hogy dobosként fellép Juhász István, az MKSZ szakmai igazgatója is. Jakab Árpádtól, az Együtt növünk fel! Alapítvány ügyvezető igazgatójától tudjuk, hogy Juhász már szinte hazajár Szé­kely­ud­var­hely­re, a határon túli magyar kézilabda-akadémiák nagyon sokat köszönhetnek neki, ám most új szerepkörben ismerhetik meg kollégái és a közönség is. Jakab, majd Juhász is elmondta, hogy a Tamási Áron Gimnázium bentlakásánál múlt év decemberében történt tragédia után már rögtön elkezdtek gondolkodni azon, hogy hogyan tudnának segíteni és ezáltal a bajban jobban összefogni a magyarságot.


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés


– Szokták mondani, hogy bajban ismerszik meg az ember. Most vált aktuálissá az esemény, és természetesen beállt mögéje az MKSZ is. A művészek térítésmentesen lépnek fel, egy lélekemelő zenés, irodalmi, akusztikus műsorral tudunk szolgálni az udvarhelyi honfitársainknak. Találó a cím abból a szempontból is, hogy maguk a fellépők a Határtalanul zenekar tagjai, és több helyről származnak: Délvidékről, Marosvásárhelyről, a Szi­lágyságból érkeznek, én pedig az anyaországot képviselem. Minden egyes fellépésünkön el szoktuk mondani, hogy együtt erő vagyunk, szerteszét gyöngeség. Ezt az üzenetet is át szeretnénk adni Székelyudvarhelyen – mondta el Juhász István. 
Egyébként már 2019 óta nagyon erőteljes kapcsolat él az MKSZ és Székelyudvarhely között. 

– A szövetség évek óta szívén viseli a határon túli magyar utánpótlás-kézilabdázás sorsát, a szakmai és anyagi támogatáson túl felelősséget érezve a Kárpát-medencei magyarságért is. A hatékonyabb támogatás érdekében hozta létre az Együtt növünk fel! Alapítványt, melynek elnöke a székelyudvarhelyi Ilyés Ferenc 229-szeres magyar válogatott kézilabdázó, az MKSZ tavaly megválasztott elnöke

– ismertette az előzményeket Jakab Árpád.
Az alapítvány ügyvezető igazgatójától megtudtuk, a Fel­vi­dé­ken, Délvidéken, a Par­ti­um­ban és Székelyföldön közel háromezer magyar if­jú­sá­gi korú kézilabdázó és több mint száz edző dolgozik a kézilabdában, s noha a rendelkezésükre álló keret sokkal kisebb, mint például 
a fociakadémiák esetében, beosztva ez a pénz is elegendő a feladatok elvégzésére.

– Az MKSZ kezdettől fogva egyértelművé tette, számára fontos e folyamatot felkarolni, hiszen ez a projekt túlmutat a kézilabdázáson: remekül szolgálja a közösségépítést és az identitásmegerősítést is. Meggyőződésem, hogy a lelki nemzetegyesítés leghatékonyabb eszköze a sport

– ecsetelte Jakab Árpád. 
A Székelyföldi Kézilabda Akadémiát is működtető alapítvány ügyvezetője kifejtette, a határon túli magyar utánpótlás-kézilabdázás fejlesztésén túl sokrétű tevékenységet végeznek: szerveztek már adománygyűjtést hátrányos helyzetű kisiskolásoknak, román nyelvórákat biztosítottak az akadémia úgynevezett abszolváló vizsga előtt álló kézilabdásai számára, a tokiói olimpia előtt megszervezték a magyar női kézilabda-válogatott udvarhelyi edzőtáborát, illetve az MKSZ és az Együtt növünk fel! Alapítvány kezdeményezésére és szervezésében adott otthont tavalyelőtt Székelyudvarhely a Határok nélkül kézilabda és kulturális fesztiválnak. Ezt a sort folytatják most a jótékonysági koncerttel, ahol Juhász István mellett fellép még a Junior Príma-díjas Török Tilla népzenész, népdalénekes, Fábián Zoltán zenész és Thököly Vajk költő, előadóművész. Szinte kivétel nélkül saját dalokkal, megzenésített versekkel érkeznek Székelyudvarhelyre, és hisznek abban, hogy terápiát nyújtanak az emberi léleknek.
 



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!