Az 1956-os forradalomra emlékeztek Székelyudvarhelyen
Felvonulással és koszorúzással emlékeztek az 1956-os magyar forradalom és szabadságharc történéseire Székelyudvarhelyen. Szerdán az esti órákban világító fáklyákkal vonult a lakosság az Üldözöttek és Áldozatok emlékművéhez.
Fáklyás felvonulással egybekötött megemlékező ünnepséget tartottak Székelyudvarhelyen a magyarországi 1956-os forradalom és szabadságharc emlékére.
A város elöljárói, az egyházak és más intézmények képviselői, a cserkészek, a különböző szervezetek és a lakosság égő fáklyákkal világítva vonultak végig a városközponton szerda este, majd az Üldözöttek és Áldozatok emlékművénél koszorúkat helyeztek el.
A megemlékezésen Szakács-Paál István, Székelyudvarhely polgármestere ünnepi beszédében az 1956-os minisztertanács elnökének „a kormány a helyén van” kijelentésére reflektálva kiemelte, „ma igenis van, és a helyén van a magyar kormány, a magyar nép lelkülete, szabadságigénye és szeretete szerte a nagyvilágban”.
Az ünnepségen beszédet mondott Dévai Erika, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának konzulja is, aki kiemelte, hogy a hatvannyolc évvel ezelőtti eseményekhez hasonlóan ma is csak együtt tudjuk megvédeni ezeréves értékeinket, keresztény hitünket, nemzeti kultúránkat, édes anyanyelvünket, magyar identitásunkat.
Az eseményen jelen volt és koszorút helyezett el az emlékműnél a Politikai Foglyok Országos Szövetsége és az Erdélyi 56-os Vitézi Lovagrend nevében Pál László, akit a Marosvásárhelyi Építészeti Technikum egykori diákjaként az úgynevezett Fekete kéz tevékenysége kapcsán az 1956-os forradalomhoz kapcsolódó szervezkedéssel vádoltak meg és államellenes cselekedetek miatt tizenöt év börtönre ítéltek.