Továbbjutott Keresztúr

Kisebb meglepetést okozva továbbjutott a Székelykeresztúri Egyesülés a labdarúgó Románia-kupa országos szakaszának második körébe, miután hazai pályán egygólos győzelmet arattak a harmadik ligás Szászrégeni Lendület ellen. Tegyük hozzá, teljesen megérdemelten. [dropcap]N[/dropcap]em szerettek volna alárendelt szerepet játszani a Székelykeresztúri Egyesülés labdarúgói a Románia-kupa országos szakaszának első körében a Szászrégeni Lendület ellen hazai környezetben. Ezért a Klein László–Péter Miklós edzette keresz- túriak keményen álltak bele a kupameccsbe. A hazaiak voltak aktívabbak. Előbb Vékás két alkalommal is a lécet találta el, majd harmadjára a 38. percben Báró önzetlen passzát vágta a hálóba. A térfélcserét követően a vendégek voltak aktívabbak, de hiába minden, a hazaiak derekasan állták a sarat, majd kiegyenlítették a meccset. Innentől kezdve az edzők remekül cseréltek, tartani tudták az eredményt, és a második körbe jutottak. A második körben július 29-én kell pályára lépjenek. Valószínű jövő héten eldől, hogy ki lesz az ellenfél. Eredmény Székelykeresztúri Egyesülés – Szászrégeni Lendület 1–0 (1–0) /Vékás Barna (38.)/. A Székely- keresztúri Egyesülés felállítása: Klein László, Gagyi Tamás, Török Szilárd, Dézsi Csaba, Tiboldi Attila, Fodor Attila, Szőcs Lóránt, Lázár Zsolt, Báró István, Daniel Rajmond, Vékás Barna. Cserék: Bokor Zoltán, Sepsi Zoltán, Fülöp Csaba, Szilveszter Csongor, Mátyás Zalán, Vonya Zsolt, Fazakas Attila. Edző: Péter Miklós. HN-információ