Simone Tempestini idei első sikerét aratta: Olasz dominancia a Kovászna Hó Ralin

Olasz, magyar, bolgár és romániai pilóták álltak rajthoz az elmúlt hétvégén a Kovászna Hó Ralin, amelyet a sepsiszentgyörgyi Autocrono SK szervezett. A tizenharmadik kiírásához érkezett viadal nem számít bele a hazai pontvadászatba. A viadalt az olasz pilóták uralták, az első helyet a román bajnoki címvédő Simone Tempestini nyerte. A román bajnoki címvédő kolozsvári olasz nyerte az idei havas versenyt                         Fotó: Rallyphoto Hunters Az év első hazai raliját a hagyományok szerint Ko­vász­na és Kommandó környékén a sep­si­szent­györgyi Autocrono SK szervezi, amely nem számít ugyan bele a romániai pontvadászatba, ennek ellenére népes a részvétel. Idén a romániai pilóták mellett olasz, bolgár és magyar versenyzők vettek részt a Kovászna Hó Ralin, amelyet tizenharmadik alkalommal tartottak meg. Noha az időjárási előrejelzések alapján sokan aggódtak a meleg miatt, a pályák közül többet is hó takart.Az első két szelektívet Simone Tempestini nyerte, a többi gyorsaságin az olasz Giacomo Costenaro volt a legjobb. A román bajnoki címvédő kolozsvári pilóta az első két szakaszgyőzelmén megszerzett előnyét a viadal végéig meg tudta tartani, de mindössze 2,3 másodperc volt Tempestini és Costenaro között a különbség a verseny végére. A harmadik helyen Battistolli Alberto végzett, akinek a legendás Fabrizia Pons navigált. A 65 éves hölgy egyébként 1981 és 1986 között a francia Michèle Mouton navigátora volt a világbajnokságon. Az 1981-es San Remo Ralin elért győzelmük az első diadal volt a szakágban, melyet női versenyzőpáros szerzett, közös pályafutásuk során további három világbajnoki futamot nyertek, legelőkelőbb összetett helyezésüket az 1982-es szezonban érték el, amikor a második helyen zárták az évet. Eredmények A 13. Kovászna Hó Rali pontszerzői: összetett: 1. Simone Tempestini (Subaru Impreza), 2. Giacomo Costenaro, 3. Battistolli Alberto, 4. Dan Gârtofan (mind Skoda Fabia R), 5. Lencse Zoltán (Ford Fiesta R5), 6. Fischer Dániel (Skoda Fabia R5), 7. Csík Zoltán (Subaru Impresa WRC S8), 8. Georgi Jankov (Mitsubishi Lancer EVO 9), 9. Andrei Gârtofan (Subaru N14 STI), 10. Georgi Geradziev (Ford Fiesta ST). A 2-es géposztályt Costenaro, a 3-ast Andrei Gârtofan, az 5-öst Mihai Manole (Renault Clio R3), a 7-est Geradziev, a 9-est Dumitrescu Mihai (Dacia Sandero), a 11-est Tempestini, a 12-est Tajmel Tibor (BMW E36 M3) nyerte, a Lada-kupában Fábián Dónát (Lada 2107), míg a homokfutók között Duicu Romeo (Canam Maverick) bizonyult a legjobbnak, a székelyudvarhelyi Jakab Attila és Mag Levente (Bombardier Can-am) alkotta páros az ötödik lett.