Rangadót nyert az FK Csíkszereda

Mindkét megyei csapat győzött a labdarúgó 3. Liga 18. fordulójában. Az FC Székelyudvarhely könnyedén aratott nagyarányú győzelmet az I. csoport sereghajtója, a Metalosport ellen Galacon, míg az FK Csíkszereda egygólos hátrányból fordítva nyerte meg a CSM Roman elleni rangadót hazai környezetben. [caption id="attachment_67250" align="aligncenter" width="1000"] Lőrincz (4) egyenlítő találata. Fontos győzelmet arattak a csíkiak Fotó: László F. Csaba[/caption] Rangadót játszott az FK Csíkszereda a hazai labdarúgó 3. Liga 18. fordulójában, a csíkiak a csoport második helyén álló CSM Roman csapatát fogadták hazai környezetben, míg az FC Székelyudvarhely Galacon lépett pályára a sereghajtó Metalosport ellen szombaton. Mindkét Hargita megyei csapat győztesen hagyta el a pályát. Az FK Csíkszereda számára kettős téttel bírt a szombati találkozó, hiszen egy siker esetén továbbra is a csoportelső Bákói Aerostar közelében maradnak, ám a három pont birtokában egyet előre lépnek a tabellán, pont a CSM Romant előzve. A szombati találkozót a CSM Roman kezdte jobban, az első helyzetet is ők hagyták ki, igaz, a csíkiak is közel jártak a gólhoz az első negyedóra végén. A 24. percben váratlanul a vendégek megszerezték a vezetést: Iosif Netbai szabadrúgásból lőtt a kapura, a labdába Bajkó beleért, ezt követően a játékszer a csíki kapus kezei között becsúszott a kapuba. A gólt követően az FK edzője alpári módon, sőt román nyelven kezdte szidni Horváthot, amelyet a közönség kiabálással és füttykoncerttel „díjazott”. Szerencsére a hazaiak hamar kiegyenlítettek, a 26. percben Györgyi szabadrúgását követően a vendégek ugyan megpróbáltak felszabadítani, ám a labda Lőrinczhez került, aki közelről az üresen maradt vendégkapuba lőtte a játékszert. Az egyenlítés után megfordult a játék képe, a csíkiak átvették az irányítást köszönhetően annak is, hogy a 36. percben Ilyés Róbertet is pályára küldte Bálint László, sőt a szünet előtt Györgyi előtt adódott még egy nagy lehetőség, de a csíki csatár nem élt a lehetőséggel. Az eső már az első félidő derekán eleredt, így a szünetet követően jóval puhább talajon játszottak a focisok, a játék viszont kiegyenlítettebbé vált, a meccs a két tizenhatos között zajlott, és nem is nagyon kockáztattak a csapatok. A 65. percben Bajkó remekül ugratta ki Jebarit, aki miután lerázta a vendégek védőit, a kapuból kifutó hálóőr mellett juttatta a labdát az ellenfél hálójába, megszerezte ezzel a csíkiaknak a vezetést. A gól után felszabadultabban játszott az FK, a vendégek támadásaira hamar reagáltak, gyakorlatilag a tizenhatos előtti védelmi vonal blokkolta a csatárokat. Egy ilyen blokkolást követően a 73. percben újra egy ellentámadásból növelte előnyét az FK: a 61. percben pályára lépő Antal Barna sprintelt át majdnem az egész pályán a labdával, majd a jobb oldalról beadott labdát Bajkó Barna lőtte az ellenfél kapujába. Az utolsó negyedórában egy csíki és két vendéghelyzet még volt, de több gólt már egyik csapat sem ért el, így az FK megnyerte a találkozót. Az FC Székelyudvarhely a sereghajtó otthonában szerezte meg a győzelmet, az udvarhelyiek már a 8. percben vezettek, félóra eltelte után már kétgólos volt az előnyük, ekkor azonban szépített a Metalosport. Szünetig még kétszer, a második játékrészben szintén kétszer voltak eredményesek az udvarhelyiek, a galaci kiszállás egyben az első idegenbeli SZFC-sikert jelentette. [box type="shadow" ]Eredmények 3. liga, I. csoport, 18. forduló. FK Csíkszereda – CSM Roman 3–1 (1–1) /Lőrincz (26.), Soufiane (65.), Bajkó (73.), illetve Netbai (24.)/; Galaci Metalosport – Székelyudvarhelyi FC 1–6 (1–4) /Nejneru (31.), illetve Modra (8.), Ajrullahu (30.), Auraș (34.), Csifó (38., 76.), Mintaș (47.)/; Bákói Aerostar – Sănătatea Darabani 8–0; Barcarozsnyói Olimpic Cetate – KSE Kézdivásárhely 1–1, Szászhermány – Bucovina Rădăuți 1–2, Sporting Liești – Avântul Valea Mărului 3–0 (játék nélkül), Galaci Suporter Club Oțelul – CSM Focșani 0–0. Pașcani szabadnapos volt 1. Bákói Aerostar 16 11 4 1 47–9 37 2. FK Csíkszereda 16 11 3 2 38–18 36 3. CSM Roman 16 10 3 3 48–19 33 4. Galaci Oţelul 16 8 7 1 30–10 31 5. Sporting Lieşti 16 9 3 4 35–14 30 6. Bucovina Rădăuţi 16 8 3 5 21–14 27 7. Kézdivásárhelyi KSE 16 7 4 5 43–27 25 8. Barcarozsnyói Cetate 16 7 4 5 26–16 25 9. Szászhermány 16 7 3 6 28–13 24 10. CSM Focşani 16 4 7 5 25–19 19 11. Sănătatea Dărăbani 15 4 4 7 28–34 16 12. Székelyudvarhelyi FC 16 4 1 11 30–37 13 13. CSM Paşcani 15 3 1 11 19–39 10 14. Avântul Valea Mărului 16 2 1 13 26–46 7 15. Galaci Metalospor 16 0 0 16 3–132 -8 [/box] Kopacz Gyula A cikk a Hargita Népe március 19-i számában jelent meg.