Rali

A címvédő sikerével ért véget az idei ralivilágbajnokság első futama, a Monte-Carlo Rali. Sébastien Ogier mögött a Volkswagen gyári csapatának másik pilótája, Andreas Mikkelsen ért célba, míg a harmadik helyre Thierry Neuville ért fel. A Napoca Rally Academy pilótája, Simone Tempestini a WRC2 kategóriában a 9. helyen zárt. A viadalon egy súlyos incidens is történt: a 11. szelektíven Jari-Matti Latvala egy jobbost kanyart követően kicsúszott, és amikor vissza akart térni az útra, elütött egy amatőr fotóst. A balesetet a fotós néhány zúzódással megúszta, a pilótát viszont a verseny vezetősége ötezer euróra büntette, mert nem állt meg az incidenst követően, hanem folytatta a viadalt. Egyébként a szakasz végén Latvala feladta a versenyt, mert a kicsúszáskor megsérült az autója. A Monte-Carlo Rali pontszerzői: 1. Sébastien Ogier, 2. Andreas Mikkelsen (mindketten Volkswagen Polo R WRC), 3. Thierry Neuville (Hyundai i20 WRC ), 4. Mads Østberg (Ford Fiesta RS WRC), 5. Stéphane Lefebvre (Citroën DS3 WRC), 6. Dani Sordo (Hyundai i20 WRC), 7. Ott Tänak (Ford Fiesta RS WRC), 8. Elfyn Evans (Ford Fiesta R5), 9. Esapekka Lappi, 10. Armin Kremer (mindketten Škoda Fabia R5). A WRC2 kategóriát Elfyn Evans nyerte, Simone Tempestini (Ford Fiesta R5) a 9. helyen zárt, WRC3-ban Ole Christian Veiby (Citroën DS3 R3T Max) diadalmaskodott.