Petrolul-diadal zárásként

Rangadóval zárult a román labdarúgó 2. Liga őszi idénye. A listavezető Petrolul Ploiești hazai pályán egygólos győzelmet aratott a harmadik Kolozsvári Universitatea ellen. Február végén folytatódik a bajnokság. Véget ért a román labdarúgó 2. Liga őszi idénye, amely kedden este Plo­iești-en zárul, ahol a házigazda és egyben listavezető Petrolul a harmadik helyen álló Kolozsvári Universitateát fogadta. Az első félidő perckiegyenlített játékot hozott, amely során, bár mindkét csapatnak voltak gólszerzési lehetőségei, azok nem értek célt. A második felvonásban sem változott a játék képe, majd a 69. percben egy szögletet követően vezetéshez jutott a házigazda. Ez megroppantotta a „piros sapkásokat”, akik innentől kezdve alárendelt szerepet játszottak, és pont nélkül távoztak a listavezető otthonából. A bajnokság őszi idénye ezzel az összecsapással véget ért, és majd csak 2022. február utolsó hétvégéjén folytatódik. Három forduló marad még vissza az alapszakaszból, és a legnagyobb kérdés az, hogy a Petrolul, Nagyszebeni FC Hermannstadt, Kolozsvári Universitatea, Concordia Chiajna négyes mellett melyik lesz az a két csapat, amely csatlakozik a felsorolt négy gárdához, és a felsőházi rájátszásban folytatja a küzdelmeket. Jelen állás szerint hármas harc várható: a FC Buzău, a Bukaresti Steaua és az FK Csíkszereda között. Az 5-6. helyen levő előbbi két csapat 28 pontnál tart, míg az FK 26-nál, igaz, a csíkiak nyomában ott liheg az Unirea Slobozia és az FSK Sellenberk is. Az FK tavasszal a Dési Uni­reával (hazai pálya), a Sel­lenberkkel (idegenben) és az FC Bras­sóval (hazai pálya) küzd meg a pontokért. A felsőházi rájátszásért folyó küzdelemben az FC Buzăunak van nehezebb dolga, a csapat a Petrolul és a Concordia ellen is megmérkőzik.