Patrick Bosman nyerte a viadalt

A Hrinkow Advarics osztrák versenyzője, Patrick Bosman győzelmével zárult a 11. Székelyföld Kerékpáros Körversenye. A Tusnad Drag Cycling Team legjobbja, a moldáv Nicolae Tanovitchii a harmadik helyen zárt. [caption id="attachment_55055" align="aligncenter" width="1000"] Christian Mager, Patrick Bosman és Nicolae Tanovitchii a dobogón Fotó: Halmágyi Zsolt[/caption] Remekül dolgozott a Hrin­kow Advarics Cycling Team a 11. Székelyföld Kerékpáros Körversenyén, az osztrák csapat két szakaszgyőzelmet húzott be, megnyerte az egyéni összetettet, a csapatversenyt, a legjobb sprinter is tőlük került ki. A Tusnad Drag Cycling Team legjobbja Nicolae Tanovitchii lett, a csíkiak moldáv légiósa nyerte a prológot és esélyes volt a végső sikerre is, ám a szombat délelőtti egyéni időfutamon áthúzták számításait. Augusztus 9-én Sepsiszentgyörgy adott otthont a csapatbemutatónak, este pedig ugyanitt tartották a prológot. A felvezető szakaszon jól teljesített a mezőny, a győztes és az utolsó között mindössze másfél perc volt a különbség. A prológot végül Tanovitchii nyerte Crista Daniel (Steaua) és Florian Bissinger (WSA Greenlife) előtt. Csütörtökön Kovásznáról rajtolt el a mezőny, Kézdivásárhely, Sepsiszentgyörgy és Barót adott otthont egy-egy részsprintnek, délután pedig Székelyudvarhelyen volt a befutó. Ahogy az várható volt, rengeteg volt a támadás a mezőnyben, az első óra után még 47 km/óra volt a kerekesek átlagsebessége, de Sepsiszentgyörgy után ez csökkenni kezdett, ahogy a szököttek előnye is. A Kastély-szakaszon két esés is történt, Filutás Viktor (Kőbánya) egy kanyarban az árokba bukott és vállsérüléseket szenvedett, míg a 2011-es viadal győztese, Florian Bissinger mindkét karján, fején és lábán sérült meg. Egy tizenhat fős boly érte el először Székelyudvarhelyt, közülük a német Christian Mager (Hrinkow) volt a leggyorsabb, másodikként Tanovitchii, harmadikként pedig Valter Attila (Cube Csömör) ért célba. A szakasz után Tanovitchii volt az élen egyéniben. Pénteken Székelyudvarhelyről indult a mezőny, a Libánon átkelve érték el Gyergyószentmiklóst, majd ugyanazon az útvonalon értek vissza Fenyédre, ahonnan immár Csíkszeredába kerekeztek a sportolók. A rajt után pár méterrel sikeres volt egy támadás, a szököttek előnye elérte az öt percet is, ám Máréfalván befogta őket a mezőny, majd Szentegyházán több csoportra szakadt a boly, ezek közül egy húszfős csoport haza is ért. A Hrinkow remek taktikájának köszönhetően Patrick Bosman nyert Mager és Tanovitchii előtt, egyéni összetettben is csere történt az élen, Mager 2 másodperccel vezetett a TDCT-s moldáv és 9-cel a szakaszgyőztes előtt. A szombat délelőtti egyéni időfutam több meglepetést is hozott. Sokáig két TDCT-s versenyző, Ruben Ramos és Lezica Facundo állt az élen, ám utánuk rajtoltak el az esélyesek. Tanovitchii végül a hatodik lett, 25 másodperccel lemaradva a nagy meglepetést okozó Cristian Raileanutól, a moldáv ugyanis megnyerte az időfutamot Bosman, valamint a szintén moldáv válogatott Maxim Rusnac előtt,. Szombaton délután, a 3B szakasz rajtját követően volt ugyan egy támadás, ám a felcsíki kitérő után egyben érkezett vissza a boly a megyeszékhelyre. Az alcsíki rész kezdetén Csíkszereda déli kijáratánál egy ötfős csoportnak sikerült egy újabb szökés, előnyük öt perc fölé nőtt, amikor megkezdték a Csíkszereda utcáin kialakított pályán a körözést. A városban a mezőny gyorsított, körről körre faragta a hátrányt, sőt az ötfős élcsoport is megszakadt, így Markus Kopfauf szakaszgyőzelemmel zárta a versenyt. A Hrinkow remekül taktikázott, nem engedett el olyan kerékpárost a szökésben, aki veszélyeztette volna Patrick Bosman elsőségét egyéni összetettben, így az osztrák megnyerte versenyt csapattársa, Christian Mager és Nicolae Tanovitchii előtt. A Tusnad Drag Cycling Team-től, Ruben Ramos a 23., Lezica Facundo a 24., László Péter az 53., Novák Károly Eduárd pedig az 54. helyen zárta a versenyt, a csíkszeredai gárda csapatban a hatodik lett. Kopacz Gyula