Parádés győzelmek

Mindkét megyei csapat győzedelmeskedni tudott mind az Erste Ligában, mind a román bajnokságban. Míg a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata az Erste Ligában előbb a tavalyi döntős MAC Budapestet, majd az újonc Vienna Capitals II-t győzte le, addig a román bajnokságban a Gyergyószentmiklósi Pro­gym a Galaci Dunărea vendégeként könyvelhetett el két remek győzelmet. [caption id="attachment_58369" align="aligncenter" width="2600"] Először győzte le a MAC-ot a Sportklub a rendes játékidőben Fotó: László F. Csaba[/caption] Eseménydús napokon vannak túl a megyei felnőtt jégkorongcsapatok, amelyek ugyan két különböző fronton küzdöttek a hétvégén, ám mindkettő sikerrel vette az akadályokat. Már negyedik a Sportklub A kék-fehér csíkszeredai csapat pénteken a tavalyi döntős MAC Budapestet fogadta, és bravúros győzelmet aratott. A budapestiek óriási iramban kezdtek, hamar meg is szerezték a vezetést, ám amint sikerült a Sportklubnak is felvennie az irgalmatlan tempót, élvezetes meccs alakult ki. Előbb jött az egyenlítés, majd a második húsz perc elején már a vezetés is. Ekkor a MAC megrázta magát, és egy percen belül visszavette a vezetést. Leo Gudas tanítványai viszont nem adták fel, és hatalmasat küzdve még a második felvonásban egyenlítettek, hogy aztán a harmadik harmadra átvegyék a vezetést, sőt azt meg is duplázzák. A végére pedig a csíkiak megölték a MAC játékát, amely vesztesen hagyta el a jeget. Másnap a Vienna Capitals érkezett Csíkszeredába, de már az első percektől kezdve látszott, hogy nagy a különbség a két csapat között a Sportklub javára. Ennek ellenére a bécsi reteszt csak a második harmad végén sikerült feltörni, majd a harmadik húsz percben könnyedén bebiztosítani a hárompontos sikert. A Sportklub az Erste Liga táblázatán feljött a negyedik helyre, míg Radim Valchar átvette a kanadai táblázaton az első helyet. Az első tízben továbbá ott van Antal Zsombor és Andrej Taratuhin. A kék-fehérek hétfőn este 18.30-tól a Brassói Coronát fogadják hazai környezetben a román bajnokság keretében. Erőben a Progym A Gyergyószentmiklósi Pro­gym a Galaci Dunărea vendége volt a hétvégén a román bajnokságban. A gyergyói csapat mindkét mérkőzését a második harmadban nyerte meg. Az első összecsapáson végig vezetve hozta azt, míg a másodikon hátrányból fordított. A hazai szakszövetség műsora szerint a Progym a következő meccsét hazai környezetben vívja a Brassói Corona ellen. [box type="shadow" ]Eredmények Erste Liga Péntek: Brassói Corona – Vienna Capitals II. 4–2 (4–0, 0–2, 0–0) /Walls (3.), Saluga (4.), Sirokovs (5.), Molnár Zs. (7.), illetve Nissner (22.), Piff (25.)/; Csíkszeredai Sportklub – MAC Budapest 5–3 (1–1, 2–2, 2–0) /Fabus (10., 38.), Antal Zs. (21.), Molnár Z. (43.), Rokaly Sz. (50.), illetve Jokila (3.), Dansereau (22.), Nagy K. (22.)/; Dunaújvárosi Acélbikák – Ferencvárosi TC 4–2 (0–0, 3–1, 1–1) /Nageler (24.), Hetényi P. (25.), Orbán A. (29.), Odnoga (59.), illetve Könczei (32.), Fliszár (51.)/; DVTK Jegesmedvék – Fehérvári Titánok 6–4 (1–0, 3–3, 2–1) /Sakaris (19.), Vas J. (22.), Tóth A. (23.), Magosi (32., 60.), Kulmala (48.), illetve Hamvai (23.), Vehmanen (29.), Ainsworth (35.), Reiter (50.)/. Szombat: Csíkszeredai Sportklub – Vienna Capitals II. 5–2 (0–0, 1–0, 4–2) /Valchar (38., 41., 50.), Fodor (47.), Antal Zs. (59.), illetve Szabad (44.), Bolterle (49.)/; Brassói Corona – MAC Budapest 1–2 (0–2, 0–0, 1–0) /Walls (46.), illetve Nagy K. (4.), Cunningham (14.)/. A Dunaújvárosi Acélbikák – DVTK Jegesmedvék mérkőzés tegnap este lapzárta után ért véget, míg ma az Újpest – Ferencváros összecsapásra kerül sor, 21 órától. Román bajnokság Péntek: Galaci Dunărea – Gyergyószentmiklósi Progym 2–4 (1–1, 0–2, 1–1) /Hildebrand (10.), Góga (55.), illetve Csergő (12.), Novak (24.), Csernenko (36.), Kiricsenko (54.)/. Szombat: Bukaresti Steaua – Bukaresti Sportul Studențesc 8–0 (0–0, 2–0, 6–0); Galaci Dunărea – Gyergyószentmiklósi Progym 4–6 (3–2, 1–3, 0–1) /Aleksziuk (1.), Kumeliauskas (17.), Lőrincz (19.), Marcus (23.), illetve Novak (1.), Barabás (17.), Boriszenko (26., 32.), Szőcs A. (31.), Nyimenko (60.). Vasárnap: Bukaresti Steaua – Bukaresti Sportul Studențesc 18–5 (6–2, 4–1, 8–2).[/box]