Palánkszakadás, győzelem

Utoljára játszott hazai pályán az idén a VSK Csíkszereda férfikosárlabda csapata, ám a pénteki találkozó nem a szokásos körülmények között zajlott. A bemelegítések utolsó perceiben az Erőss Zsolt Aréna egyik palánkja leszakadt, a csapatok végül a Márton Áron Gimnázium mögötti sportteremben tízperces késéssel, de lejátszották a mérkőzést. A VSK idei utolsó hazai meccsén legyőzte a Temesvári SCM BC II. csapatát. [caption id="attachment_40899" align="aligncenter" width="1000"] Nehézséget okozott az eltörött palánk. Összefogás az eltávolításérta szerző felvétele[/caption] Telt ház előtt játszotta a VSK Csíkszereda férfikosárlabda csapata az idei év utolsó hazai mérkőzését. A Temesvári SCM BC II. elleni összecsapás viszont azt is bebizonyította, szükség esetén a VSK Csíkszereda képes olyan feladatot is megoldani, ami akár vereséget is jelenthetett volna a csíki csapat számára. Dicséretes, ahogyan a problémát megoldotta a VSK vezetősége. A találkozót megelőzően a két csapat az Erőss Zsolt Arénában melegített, és minden jel arra mutatott, gond nélkül nyeri meg Lászlófy Botond csapata a többségében 20 év alattiakkal kiálló Temesvár ellen a meccset. Hét perccel a találkozó előtt viszont az a palánk, amely alatt a VSK melegített, valószínűleg egy anyaghiba miatt előbb hátradőlt, majd első felével a parkettára csapódott. Csak a szerencse mentett meg néhány csíki játékost, hogy a közel másfél tonnás szerkezet padlóra csapódásakor senki nem állt a palánk alatt, így sérülés nem történt, viszont többen nagyon megijedtek a hangos robajjal dőlő palánk látványától. A VSK vezetősége pillanatok alatt reagált az esetre. A Márton Áron Gimnázium mögötti sportteremben éppen a VSK egyik lánycsapatának volt edzése, így őket hamar az öltözőbe küldték, a temesvári és csíki 1. ligás csapatok a játékvezetőkkel és a hivatalos személyzettel percek alatt az új helyszínre siettek, a nézők pedig autókkal közelítették meg a gimnázium szomszédságában lévő új meccshelyszínt. A találkozó végül tízperces késéssel kezdődött el, a mintegy 200 néző pedig zsúfolásig megtöltötte a lelátókat, így jó hangulatban zajlott a meccs. A meccset a csíkiak remekül kezdték, Vita András nyolc ponttal indított, a vendégek pedig sokat hibáztak, így az első negyed végére már hússzal vezetett a VSK. A második negyedre a vendégek kissé megrázták magukat, ám ennek ellenére tovább nőtt a temesváriak hátránya. A nagyszünet után sokáig csak a bánságiak szórták a pontokat, a negyed végére viszont a csíkiak feltámadtak, és újra sikerült két ponttal növelni az előnyt. Az utolsó játékrészben Lászlófy Botond is inkább a fiataloknak adott több játéklehetőséget, akik olykor bátortalanul játszottak, ám így is sikerült hozniuk az utolsó negyedet. A mérkőzést követően a csíki csapat tagjai visszatértek az Erőss Zsolt Arénába, hiszen mindenkire szükség volt ahhoz, hogy a bemelegítésen megsérült palánkot el tudják távolítani a játéktérről. Összefogásban és mozgósításban a VSK férfikosárlabda-csapata pénteken jelesre vizsgázott. – A körülményekhez képest örülök, hogy a csapat jól reagálta le a helyszínváltozást. Az idény folyamán még csak nem is edzettünk a Márton Áron Gimnázium mögötti csarnokban, ennek ellenére hamar megbarátkoztak a játékosaink az új körülményekkel. Az ellenfél, akárcsak Temesváron, pénteken is többségében fiatalokkal állt ki, így nem volt nehéz dolgunk. Én is több játéklehetőséget adhattam a fiatalabb játékosainknak, akik ezúttal is jól szerepeltek – mondta a mérkőzést követően Lászlófy Botond. A VSK edzője és egyben a klub vezetője viszont azt mondta, óriási gondot jelent a palánk meghibásodása. – A hét elején értesítjük a palánk szállítóját és közöljük a történteket. Sajnos, nem lesz olcsó sem a javítás, ha pedig cserélni kell, az súlyos pénzeket vihet el a klubtól – nyilatkozta lapunknak a klubvezető. Közölte, megpróbálkoznak a palánk javításával, ám amennyiben ez nem sikerül, újat kell venni. – Egy ilyen palánk tizenötezer euróba kerül. Remélem, hogy sikerül majd a következő hazai meccsünkig megoldani vagy a javítást, vagy egy új palánk beszerzését – mondta Lászlófy Botond. Eredmény 1. Liga, 9. forduló: VSK Csíkszereda–Temesvári SCM BC II. 77:43 (30:10, 18:12, 12:10, 17:11). A csíkiak pontszerzői: Andrei Ene 20 (2 x 3), Vita András 16 (1 x 3), Denis Murgu 11 (1 x 3), Nagy Sándor 7 (2 x 3), László Botond 6 (1 x 3), Tarajos Rareș 5, Héjas Botond 5, Raul Olariu 5, Bogos Ákos 2. Játszott még: Puskás Levente és Cristian Ionescu. A VSK a 10. fordulóban a Nagybányai Olimpic Municipal II. vendégeként lép pályára, a hétvégi találkozóval zárják a csíkiak az évet. Legközelebb 2017. január 15-én játszik itthon a VSK, akkor Lászlófy Botond tanítványai a Kolozsvári U-BT II. csapatát fogadják a 11. fordulóban. Kopacz Gyula