Otthon tartott egy pontot az SZKC

Nem sikerült legyőznie a Kon­stancai HC-t a Székely­ud­var­helyi KC-nak a férfi kézilabda-baj­nokság nyolcadik játéknapján. Az udvarhelyi alakulat, akár­csak a felkészülési időszakban, ezúttal is döntetlent ját­szott az egyik fő riválissal. [caption id="attachment_58647" align="aligncenter" width="960"] Kiegyenlített meccsen egy pontot otthon tartott az SZKC Fotó: Csedő Attila[/caption] Csütörtök délután telt ház előtt jobban kapta el a rajtot a Székelyudvarhelyi KC a férfi kézilabda-bajnokság nyolcadik fordulójában a Konstancai HC-vel szemben. A vendégek már az első percekben időkérésre szorultak, amikor 5–2-t mutatott az eredményjelző. Amilyen gyorsan összeszedte a hátrányt, olyan gyorsan egyenlített ki a tengerparti együttes. Innen kezdve pedig ment a ki-ki játék. Az SZKC volt többnyire előnyben, igaz, hogy leszakítani nem tudta az ellenlábast, egy-két találattal vezettek, a tengerpartiak pedig rendre egyenlítettek. A szünetben egál volt (15–15). A második játékrészben sokkal megfontoltabbak voltak a csapatok, már annyira nem szórták a gólokat. Ebben a félidőben is sikerült összehoznia kétgólos előnyt (19–17) az elején a hazai csapatnak. A Konstancai HC kiegyenlített, a 40. perctől így haladtak a felek a végjátékig. Az utolsó minutumban, 28 másodperccel a dudaszó előtt sikerült a találat bevitele, így 25–24-re vezetett az udvarhelyi alakulat. Csakhogy az ellenfélnek még sikerült bevinnie egy gólt, ami azt jelentette, hogy 25–25-tel ért véget a rangadó. A bajnokság pár hetes szünetet vesz a válogatottak szereplése miatt. Eredmény, 8. forduló: Székelyudvarhelyi KC – Konstancai HC 25–25 (15–15) Az SZKC gólszerzői: Dragas 5, Kuzmanoszki, Baranau 4-4,Ghiță 3, Mihalcea, Kovacevic 2-2, Balázs, Szőke, Vilovszki, Krivokapics, Szadovij 1-1. HN-összeállítás