Nyert az FK, kikapott az SZFC

Újabb rangadót nyert az FK Csíkszereda, a Székelyudvarhelyi FC viszont kikapott az éllovastól a hazai labdarúgó 3. Liga 5. csoportjának 20. fordulójában. A csíkiaknak továbbra is hárompontos a hátrányuk Lénárdfalvával szemben, míg a székelyudvarhelyiek két pontra állnak az utolsó, bennmaradást jelentő helytől. [caption id="attachment_86507" align="aligncenter" width="1000"] Inkább volt küzdelmes, mint látványos az FK Csíkszereda és a Sănătatea pénteki játéka[/caption] Az FK Csíkszereda hazai pályán győzött, a Székelyudvarhelyi FC idegen környezetben szenvedett vereséget a hazai labdarúgó 3. Liga 5. csoportjának 20. fordulójában. A csíkiak továbbra is a második helyen állnak, hátrányuk három pont az éllovassal szemben, míg az SZFC két pontra van a harmadosztályban való bennmaradást jelentő 12. helytől. Pénteken délután napos időben fogadta az FK Csíkszereda a csoportnegyedik Kolozsvári Sănătateát. Az első percekben a vendégek kezdeményeztek, helyzetekig is eljutottak, majd a hazaiak előtt adódott lehetőség, de ezek mind kihasználatlanul maradtak. Az első félidő többnyire mezőnyjátékkal telt, a szünet előtt azonban a csíkiak még kihagytak egy lehetőséget, így pihenni gól nélküli döntetlennel mentek a csapatok. A második félidőben is a vendégek kezdtek aktívabban, majd fokozatosan belelendült az FK is, az 53. percben pedig Bajkó révén a vezetést is megszerezte a házigazda. A gól egy kissé megfogta a kolozsváriakat, hat perccel később Jebari előtt adódott lehetőség, de a csíki focis nem találta el a kaput, majd a 62. percben Bordás mentett óriásit. A 75. percben Bajkó ellen szabálytalankodtak a vendégek a 16-oson belül, ám Nemes büntetőlövését védte a kolozsvári hálóőr. A hajrában még mindkét gárdának volt egy-egy helyzete, ám több gól nem született, így a csíkiak nyerték a meccset minimális különbséggel. Szombaton a Székelyudvarhelyi FC az éllovas Lénárdfalva otthonában lépett pályára, s noha volt lehetőségük a vendégeknek a gólszerzésre az első félidőben, nem sikerült a hazaiak kapujába találniuk. Az éllovas viszont kétszer is eredményes tudott lenni, Rus a 30., míg Chinde a félidő hajrájában talált az udvarhelyi kapuba. A második félidő elején még tartotta magát az SZFC, ám a hazaiaktól Lemac csúcsformában volt, és háromszor talált a vendégek kapujába, így Lénárdfalva negyedórával a meccs vége előtt gyakorlatilag is eldöntötte a találkozó kimenetelét. Az SZF be­csületgólját Csifó szerezte a hosszabbítás első percében, így Lénárdfalva megőrizte hazai százszázalékos mérlegét. A következő fordulóban az FK Csíkszereda Kolozsvárra látogat a CFR II. otthonába, a Székelyudvarhelyi FC az utolsó előtti Gaz Metan II-t látja vendégül, míg az éllovas a sereghajtó Radnót pályáján játszik. Eredmények, állás 3. Liga, 5. csoport, 20. forduló: Lénárdfalva – Székelyudvarhelyi FC 5–1 (2–0) / Rus (30), Chinde (42), Lemac (60, 70, 75), illetve Csifó (90.)/; FK Csíkszereda – Kolozsvári Sănătatea 1–0 (0–0) /Bajkó (53)/; Szászrégeni Avântul – Tordai Sticla Arieșul 2–0, Medgyesi Gaz Metan II. – Dési Unirea 0–2, Kolozsvári CFR II. –Radnóti SK 5–3, Barcarozsnyói Olimpic Cetate – Marosvásárhelyi MSE 4–1, Tasnádi Unirea – Besztercei Gloria 1–2, Szászhermányi FC – Nagybányai Minaur 1–1. 1. Lénárdfalva 20 16 1 3 60–18 49 2. FK Csíkszereda 20 14 4 2 53–13 46 3. Minaur 20 11 7 2 35–14 40 4. Sănătatea 20 11 4 5 30–17 37 5. CFR II. 20 10 6 4 41–27 36 6. Olimpic Cetate 20 10 4 6 24–20 34 7. Avântul 20 8 6 6 25–23 30 8. Sticla Arieşul 20 8 5 7 26–26 29 9. Gloria 20 7 5 8 25–28 26 10. Tasnád 20 6 6 8 33–36 24 11. Dés 20 5 7 8 29–30 22 12. Szászhermány 20 5 6 9 25–28 21 13. Székelyudvarhely 20 5 4 11 21–34 19 14. Marosvásárhely 20 4 3 13 18–51 15 15. Gaz Metan II. 20 3 2 15 20–43 11 16. Radnót 20 2 0 18 16–73 6 HN-összeállítás