Negyeddöntős az Imperial Wet

Borult a papírforma a teremlabdarúgó Románia-kupa nyolcaddöntőjében, ahol két megyénkbeli csapat is pályára lépett vasárnap. Az FK Székelyudvarhely hatalmas meglepetésre búcsúzott a sorozattól, míg az alaposan megerősödött Csíkszeredai Imperial Wet tétmeccsen is brillírozott, így továbblépett a negyeddöntőbe. [caption id="attachment_65294" align="aligncenter" width="1000"] Ezúttal esélyt sem adtak Călăraşi-nak a csíkiak Fotó: Pál Zoltán / Archív[/caption] Három megyei csapat érdekelt a teremlabdarúgó Románia-kupa nyolcad­döntőjében, amelyek közül az FK Szé­kelyudvarhely és a Csíkszeredai Imperial Wet is pályára lépett. Felemás sikerrel. Meglepetés Iaşi-ban A Jakab Zoltán által irányított udvarhelyi gárda jól kezdte a CSM Iași elleni idegenbeli meccset, hiszen Biró Attila már a 3. percben megzörgette az ellenlábas hálóját. A folytatás nem volt már ennyire acélos, sőt a félidő végén a CSM egy perc leforgása alatt két gólt szerzett, így a 18. percben már ők vezettek. A pihenőre 2–2-es állásnál mehettek a felek, Biró egyenlített ki. A második felvonásban is jobbára az FK irányított, helyzetekig többször eljutott. Csakhogy gólokat a Iași szerzett. A 33. percben időt kért Jakab, 4–2-re vezetett a hazai alakulat. Kockáztatni kellett, mezőnyjátékosra cserélte kapusát. Szécsi Barna révén egyetlen találatot vittek be. Ez azt jelenti, hogy az FK búcsúzott a sorozat további küzdelmeitől. Küldetés teljesítve A Csíkszeredai Imperial Wet annak a Dunărea Călărași otthonában lépett pályára a Románia-kupa nyolcaddöntőjében, ahol a bajnokság során 5–3-as vereséget szenvedett. Ezen vereségért akartak visszavágni a csíkiak, ami sikerült is. A csíkiak remekül kezdték a meccset, és nagyon rövid időn belül Nuninho, illetve Tankó góljaival kétgólos előnyre tettek szert. A folytatásban is magabiztos volt a játék, de további gólok nem születtek. A fordulást követően nagyon hamar eldőlt a párharc sorsa. Előbb Alvaro egy potyagóllal, majd Birtalan egy kontra végén estéből talált be. Az Imperial a biztos védekezésre fektette a hangsúlyt, így igazán helyzet sem volt a csíki kapunál, míg előre remek ellentámadásokkal mentek. A meccs vége felé közeledve pedig egy ilyen kontra végleg eldöntötte a meccset. Az utolsó percekre a hazaiak hiába igyekeztek a vészkapus megoldással, azzal csődbe szaladtak. A Románia-kupa negyeddöntőjében Csíkszeredai Imperial Wet – Galaci United találkozót rendeznek. Románia-kupa Nyolcaddöntő: CSM Iași – FK Székelyudvarhely 4–3 (2–2) /az FK gólszerzői: Biró (3., 19), Szécsi (38.)/; Dunărea Călărași – Csíkszeredai Imperial Wet 0–5 (0–2) /a csíki gólszerzők: Nuninho 2, Tankó, Alvaro és Birtalan 1-1/. A Gyergyószentmiklósi Inter – Marosvásárhelyi City’US meccset csütörtökön 18.30-tól rendezik. Darvas Attila