Nagyarányú SZKC-siker

Megszerezte első idegenbeli győzelmét a Székelyudvarhelyi KC a hazai férfikézilabda Bölények Ligájában. Az udvarhelyiek Vaslui-ban nyertek. Főleg a második félidőben mutatott remek támadó és védekező játékának köszönhetően szerezte meg első idegenbeli sikerét a 2017/2018-as idényben a hazai férfikézilabda Bölények Ligájában a Székelyudvarhelyi KC. A Vaslui elleni mérkőzés első felében fej fej mellett haladtak a csapatok, ám pihenőre az udvarhelyiek mehettek előnnyel. A második félidőben viszont szárnyalt az SZKC: majdnem minden hazai támadást blokkolni tudott a védelem, míg támadásban jeleskedtek az udvarhelyiek. Az SZKC második félidei fölényét az is jól jelzi, hogy amíg a hazaiak a pihenő után csak hatszor, addig az udvarhelyiek tizenhétszer voltak eredményesek. A 7. forduló eredményei: HC Vaslui – Székelyudvarhelyi KC 19–31 (13–14). Az SZKC gólszerzői: Baranau 5, Dragas 4, Krivokapics 4, Kovacevic 3, Szadovij 3, Ghita 3, Kuzmanoszki 3, Mihalcea 3, Viloszki 2, Tálas. Konstancai Dobrogea Sud – Tordai Potaissa 29–27, Temesvári Poli – Poli Iași 37–20, Nagybányai Minaur – Steaua 19–21. A Suceava – Focșani és a Bukaresti CSM – Dinamo meccsek lapzártánk után értek véget. HN-összefoglaló