Minden csapat pontot szerzett az ifjúsági bajnokságokban: Három győzelem, egy döntetlen

Gólzáporos meccsen nyert az FK Csíkszereda U19-es csapata szombaton                                           Fotó: Pál Zoltán   Három mérkőzést győzelemmel, egyet pedig döntetlennel zártak a Hargita megyei csapatok a labdarúgó utánpótlás Elit Ligában. A Románia-kupában az FK Csíkszereda csapatai közül kettő folytathatja a küzdelmeket, a lányok számára viszont véget ért a sorozat. Az FK Csíkszereda négy, míg a Székelyudvarhelyi FC egy csapattal vesz részt a hazai labdarúgó Elit Ligában, utolsóként az U15-ös korosztályban kezdődött el a pontvadászat. A csíkiak az U19-es, az U17-es és az U16-os korosztályos bajnokságban győztek a hétvégén, az U15-ös gárda viszont gól nélküli döntetlent játszott a szé­kelyudvarhelyiekkel. A Románia-kupában két továbbjutást és egy vereséget könyvelhet el a csíki klub. Az FK Csíkszereda U19-es csapata a sereghajtó LPS Iolanda Balas Soter Buzău ellen játszott szombaton. Dusinszki Zoltán és Albert István edzőpáros gárdájának jól ment a játék, Botorok és Corbu duplázott, Casiadi, Incze, Bencze és Pálhegyi is gólt ért el, míg a vendégek az első félidőben egy alkalommal tudtak betalálni a csíki kapuba. Az FK 34 ponttal magabiztosan őrzi negyedik helyét a tabellán, előnye 6 pont a Concordiával, míg hátránya 12 egység a harmadik FCSB-vel szemben. Az U17-es csíki csapat Szabó duplájával már az első félidőben kettővel vezetett buzăui ellenfelével szemben, a vendégek a második félidőben szépítettek, ám Kurucsai Milán csapatának sikerült a győzelmet behúznia. Mivel a Dinamo kikapott a FCSB-től, a 41 pontos FK Csíkszereda a harmadik helyről előrelépett a második helyre a tabellán, a listavezető Viitorulnak 42, a harmadik Dinamónak 40 pontja van, ám a konstancaiak három meccsel játszottak kevesebbet üldözőiknél. Az U16-os Elit Ligában székely rangadót játszottak Csíkszeredában, az FK Sándor duplájával vezetett a szünetben, amelyre a második félidőben a Sepsi OSK focisai csak egy góllal tudtak válaszolni. A csoportban óriási a harc az élen, a pontvadászatot a Colţea Brassó 41 ponttal vezeti, a barcaságiakat négy 33 pontos csapat, a Petrolul Ploiești, a LPS Suceava, a Brassói Kids Tâmpa és az FK Csíkszereda követi. Az U15-ös Elit Liga két hete kezdődött el, a Hargita megyei két csapatot a 16. csoportba sorolták. A Székelyudvarhelyi FC két sikerrel és egy győzelemmel vezeti a hatcsapatos csoportot, míg az FK Csíkszereda három döntetlennel az ötödik helyen áll. A Románia-kupában a második forduló meccseit rendezték az elmúlt időszakban, az FK Csíkszereda U17-es és U19-es fiúcsapata továbbjutott, a női gárda viszont hazai pályán kikapott és kiesett a sorozatból. Eredmények Elit Liga, 18. forduló: U19: FK Csíkszereda – LPS Iolanda Balas Soter Buzău 8–1. U17: FK Csíkszereda – LPS Iolanda Balas Soter Buzău 2–1. U16: FK Csíkszereda – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2–1. Elit Liga, U15, 1–3. forduló: Brassói VSK-Corona – Szé­kelyudvarhelyi FC 1–2, Brassói Colţea – FK Csíkszereda 1–1, FC Bákó II. – FK Csíkszereda 1–1, Székelyudvarhelyi FC – Colţea 5–0, FK Csíkszereda – Székelyudvarhelyi FC 0–0. Románia-kupa. Nők: FK Csík­szereda – Vulpitele Galbene Roman 0–2. Ifjúságiak: U19: Ceahlăul Piatra Neamţ – FK Csíkszereda 0–3. U17: FK Csíkszereda – Juniorul Suceava 6–5 )szétlövés után).