Meccslabdája van a Sportklubnak

Két harmadon át jól tartotta magát a Gyergyószentmiklósi Progym a Csíkszeredai Sportklub vendégeként a román jégkorongbajnokság elődöntőjének második összecsapásán, de az utolsó felvonásra elfogyott az erejük, és ezt a kék-fehérek könyörtelenül kihasználták. Gyergyószentmiklóson a tét a döntőbe kerülés, illetve a túlélés. [caption id="attachment_45768" align="aligncenter" width="1000"] Az utolsó felvonásra felőrölte ellenfelét a Sportklub Fotó: László F. Csaba[/caption] Másodjára is egymásra feszült a Csíkszere­dai Sport­klub és a Gyergyó­szent­miklósi Progym a román jégkorongbajnokság elődöntőjében, amelyet a kék-fehér alakulat várhatott jobb előjelekkel a kedd esti 6–2-es győzelem miatt. A második meccsre alaposan felszívta magát a piros-fehér alakulat, és más taktikát alkalmazott. Mivel sok hiba volt mindkét oldalon az első percekben, a két kapusnak – Ruczuj és Szakács – sok dolga akadt, de azokat kiválóan oldották meg. A legnagyobb vendéghelyzetek a harmad derekán érkeztek hazai emberelőnyben, amikor előbb Alekszejev, majd Boriszenko szólóját védte parádésan Ruczuj. A Sportklub előtt a 17. percben adódott a legnagyobb gólszerzési lehetőség, de Kana ziccere egy gyergyói boton irányt váltott. A második felvonást emberelőnyben kezdhette a Sportklub, ám a Progym szerzett gólt. Wood nem tudott utolsó emberként megszelídíteni egy pakkot, amelyre Konyajev csapott le és Ruczujjal szemben értékesítette a ziccert. A Sportklub igyekezett tempót váltani, de a nagy igyekezetbe rendre a rossz megoldásokat választották, sok kontra lehetőséget adva a Progymnak, akik az előttük adódó helyzetekkel nem tudtak élni. Az utolsó felvonás egygólos vendégelőnnyel indult. Nem maradt sokáig így az állás, a 41. percben Valchar egyéni akcióból szépített. A Progym egyáltalán nem tudott kibontakozni, illetve fokozatosan kezdtek elfáradni és még arra sem futotta erejükből, hogy a játékot megfelelően tördelni tudják. A hazai vezető találat a levegőben lógott, majd érkezett is, rögtön kettő is. Előbb Wood eresztett el egy védhetetlen löketet, majd Bíró Tamás talált Szakács hálójába. Eldőlt a mérkőzés, bár a vendégek trénere, Farkas Csaba időkéréssel igyekezett felrázni fiait. Az utolsó másodpercekben Valchar vitte be a kegyelemdöfést. Folytatás szombaton Gyergyó­szentmiklósón, ahol a Sportklub a döntőért, míg a Progym az életben maradásért játszik. A másik ágon a Brassó 6–1-re nyert a Galac ellen, így ők is egy meccsre vannak a finálétól. Eredmény: Csíkszeredai Sportklub – Gyergyószentmiklósi Progym 4–1 (0–0, 0–1, 4–0) /Valchar (41., 60.), Wood (48.), Bíró T. (50.), illetve Konyajev (21.)/. Darvas Attila