Még nincs pontja a Sportklubnak

Pénteken Miskolcon a címvédő DVTK Jegesmedvék, míg vasárnap este az UTE vendégeként szenvedett vereséget a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata az Erste Ligában. Előbbin feledhető, míg utóbbin bizakodásra adhat okot a csapat játéka. Ma Dunaújvárosban játszanak. [caption id="attachment_57104" align="aligncenter" width="1000"] Ezúttal a Miskolc kezdett jól és előnyét megtartotta a meccs végéig Fotó: Pál Zoltán[/caption] A jégkorong Erste Liga nyitómérkőzésén a Csíkszeredai Sportklub alaposan megszorongatta a címvédő DVTK Jegesmedvéket a Vákár Lajos Műjégpályán, ám ezúttal Miskolcon kellett volna ugyanezt tegye első idegenbeli kiszállásán. A hazai alakulat viszont sok esélyt nem adott a kék-fehéreknek. A második percben Magosi betalált Onodi ketrecébe, majd jött a sérüléséből felépült Miskolczi, hogy végül a 17. percben Pavuk lerendezze a győztes kilétét. A második harmadra a hazai csapat előnye tovább nőtt, és hiába kapart a Sportklub, nem akart összejönni a szépítés. Az utolsó harmad derekán viszont egy bulit követően a Sportklub negyedik sora megvillant és Sándor Zoltán mattolni tudta Adorján Attilát. A csíki csapat a mérkőzés felétől elfogadható módon játszott, ám az első harmadot nagyon elrontotta, és ilyen előnyt a DVTK nem szokott kiengedni a kezéből. Végig partiban Újpesten, mégis vereség A DVTK elleni vereséget követően volt egy napjuk a kék-fehéreknek, hogy átgondolják az Újpest elleni taktikát. Ráadásul a Csíkszeredai Sportklub határon túli szurkolói fel is tüzelhették a fiúkat, hiszen vasárnap délben meglátogatták a csapatot a budapesti szállodájukban, ahol a kinti szurkoló társaknak csapatbemutatót tartottak, majd közösen ebédeltek a játékosokkal. A találkozóra sok kék-fehér szimpatizáns jelent meg, ahol azt remélték, hogy egy jó Sportklub fog kiszaladni a jégre. A hazaiak is készültek viszont és megrohamozták Ruczuj ketrecét, míg végül a harmad vége felé a tavaly még MAC-os Schmál be nem talált. Ruczuj nem kevesebb mint 17 lövést kellett hárítson, ellenben az öt vendégpróbálkozással. A második játékrészre a Sportklub is váltott. Ezúttal már ők voltak a kezdeményezőbbek, és ennek meg is lett az eredménye. A 33. percben Antal Zs. egyenlített, de a megdolgozott gól hamar oda is lett. Alig 50 másodperc alatt Schmál újfent betalált. Három perc kellett viszont az újabb Sportklub-gólra, amelyet Valchar neve mellé írtak. Egy kapu előtti kavarodás végén jutott az újpesti kapuba a pakk. A játékvezetők újranézték az esetet és érvényesítették a találatot. Az utolsó felvonás viszont nem kezdődött jól, és az UTE visszavette a vezetést. A kék-fehérek becsülettel küzdöttek-kapartak, de nem jött össze az újabb gól. Sőt az utolsó két percre Leo Gudas időt kért, majd lehozta Ruczujt. A mezőnyfölény nagyobb helyzeteket hozott, majd a lilák egy elcsípett koronggal megiramodtak, végül Ropret volt eredményes. A csíki csapat ma Dunaújvárosban vendégeskedik, és továbbra is első pontjaira hajt. Eredmények, Erste Liga Péntek: Vienna Capitals – Brassói Corona 4–3 (1–2, 2–1, 0–0, 1–0) /Grosslercher (9., 30.), Habering (33.), Schlögl (61.), illetve Walls (8., 16.), Bíró G. (33.)/; DVTK Jegesmedvék – Csíkszeredai Sportklub 4–1 (3–0, 1–0, 0–1) /Magosi (2.), Miskolczi (12.), Pavuk (17.), Kulmala (36.), illetve Sándor Z. (50.)/; Fehérvári Titánok –UTE 5–2 (2–0, 1–2, 2–0) /Szita (7., 50.), Schoenmakers (20.), Sándor F. (23.), Ainsworth (50.), illetve Szalma (28.), Dósa (39.)/; MAC Budapest – Ferencvárosi TC 6–1 (1–1, 3–0, 2–0) /Brown (2.), Terbócs (23.), Somogyi (28.), Tóth R. (37.), Pozsgai (47., 50.), illetve Dubek (8.)/. Vasárnap: Dunaújvárosi Acélbikák – Vienna Capitals 7–2 (2–0, 4–2, 1–0) /Orbán (12.), Léránt (15.), Izacky (23.), Azari (29., 40.), Odnoga (33.), Nageler (53.), illetve Thalhammer (23.), Grosslercher (28.)/; Fehérvári Titánok – DVTK Jegesmedvék 3–4 (1–1, 1–1, 1–1, 0–0, 0–1) – sz. u. /Schoenmakers (6.), Antilla (24.), Hamvai (42.), illetve Galanisz (13., 37., 57.), Vas J. (65 – GWS)/; Ferencvárosi TC – Brassói Corona 5–4 (2–2, 1–1, 2–1) /Bödök (7.), Szappanos (20.), Virág T. (40.), Hietamaki (49.), Tendler (53.), illetve Macmillan (3.), Gliga (10.), Walls (26., 58.)/; UTE – Csíkszeredai Sportklub 4–2 (1–0, 1–2, 2–0) /Schmál (16., 48.), Cseter (34.), Ropret (60.), illetve Antal (33.), Valchar (37.)/. Hétfőn a Dunaújvárosi Acélbikák – Csíkszeredai Sportklub (19), illetve a MAC Budapest – Brassói Corona (21) meccseket rendezik.