Lélektanilag rosszkor jött gólok

Közel 20 percen át jobban játszott ellenfelénél a Csíkszeredai Sportklub, ám a bravúr nem jött össze. Lélektani szempontból nagyon rossz pillanatokban, mondhatni a semmiből kapta a gólokat a csíki együttes a MAC Budapest ellen, amely a játék végén olyan hátrányba került, amelyet egy ilyen masszív csapat ellen nehéz ledolgozni. [caption id="attachment_21080" align="aligncenter" width="620"]Több jó lehetőséget elpuskázott a Sportklub, amit büntetett a MAC Fotó: László Róbert Több jó lehetőséget elpuskázott a Sportklub, amit büntetett a MAC Fotó: László Róbert[/caption] Akárcsak az Újpest elleni meccsen, a MAC Budapest ellen is közel telt ház előtt léphetett pályára a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata a MOL Liga péntek esti összecsapásán. A lilák ellen elveszített három pontot egy bravúros győzelemmel lehetett volna behozni, méghozzá a listavezető ellen. És ez úgy nézett ki, hogy akár sikerülhet is, hiszen a kék-fehér alakulat nagyon nekiesett ellenfelének. Bálizs több bravúrt is be kellett mutasson ahhoz, hogy csapatát a meccsben tartsa. Az első veszélyes helyzetet a vendégek emberelőnyben hozták össze, de Peksa remekelt. Egyenlő létszám mellett, majd fórban továbbra is a Sportklub dominált, de akárcsak az elmúlt 120 percben, a gólszerzés nem akart összejönni. Majd mondhatni a semmiből Mestyán megtörte a gólcsendet pár másodperccel az első harmad vége előtt. A bekapott gól okozta sokkot szemmel láthatóan nem tudta kiheverni a szünet alatt az Oktyabrjov-legénység, hiszen a második húsz perc elején előbb Terbócs, majd Tóth R. lőtt gólt röpke fél perc alatt. Artur Oktyabrjov azonnal időt is kért, ami láthatóan hatott, hiszen Berljov a 29. percben szépített. Némiképp vérszemet kaptak a hazaiak, és újabb rohamokat intéztek, de Bálizs a helyén volt, majd egy védelmi megingást Klempa büntetett. Innen még Tambijevs visszahozta a reményeket egy szóló végén az utolsó felvonásra. A záró húsz percben viszont elmaradt a várva várt hazai megújulás. A meddő hazai fölény érezhető volt, de ez komolyabb helyzetekben nem jelentkezett. A túloldalon viszont volt még két gól a tarsolyban Klempa és Terbócs révén, akik góljaikkal bebiztosították a MAC győzelmét. [box type="shadow" ]MOL Liga, eredmények Péntek: Brassói Corona – Újpesti TE 5–4 (1–2, 2–0, 1–2, 1–0) /Petres (14.), Molnár Zs. (31.), Bíró O. (37.), Mihály Á. (60.), Nagy Cs. (67. – GWG), illetve Virág T. (4.), Kiss D. (6.), Gröschl (41.), Nemes (54.)/; Csíkszeredai Sportklub – MAC Budapest 2–6 (0–1, 2–3, 0–2) /Berljov (29.), Tambijevs (37.), illetve Mestyán (20.), Terbócs (23., 56.), Tóth R. (23.), Klempa (33., 46.)/; Debreceni HK – DVTK Jegesmedvék 1–3 (0–2, 1–0, 0–1) /Kaszkov (35.), illetve Leppanen (18.), Cseter (18., 44.)/; Fehérvár AV19 – Ferencvárosi TC 1–0 (0–0, 0–0, 1–0) /Grieve (49.)/. Tegnap: Fehérvár AV19 – Debreceni HK 2–0 (0–0, 2–0, 0–0) /Reisz (36.), Grieve (39.)/. A DVTK Jegesmedvék – Dunaújvárosi Acélbikák mérkőzés tegnap este lapzárta után ért véget. Félmillió eurón felüli támogatás Pénteken tartották a Brassói Corona klub részvényeseinek közgyűlését, amelyen kiderült, hogy a klub a 2016-os esztendőben 1,5 millió eurós (6,32 millió lej) költségvetésből dolgozhat. Ebből az összegből a legnagyobb szeletet a kézilabda, illetve a jégkorong kapja egyenlő arányban. Azaz a két szakosztály 555-555 ezer eurós támogatásban részesül. A fennmaradó összeget a különböző egyéni sportok, a vízilabda, az úszás, illetve a vívás kapja. Olti Pasca Zoltán, a Corona jégkorongszakosztályának elnöke egy brassói hírportálnak nyilatkozva megjegyezte: „Meg kell nézzük, hogy milyen stratégiát kell kövessünk. Két variáció van: vagy folytatjuk a mostani utat, vagy sikereket akarunk elérni, és külföldi jégkorongozókat szerződtetünk. A nézők nem járnak a meccseinkre, a különböző televíziós társaságok mellőznek és szponzorok is alig vannak. A szezon kielemzése meg fog történni a bajnokság lejárta után, amikor megnézzük, hogy mit nyertünk, illetve mit veszítettünk. Egy biztos, a jelenlegi körülmények között nem tudom szavatolni azt, hogy jövőre is támogatókat tudok behozni a jégkorongba.”[/box] Darvas Attila