Kikapott az SZKC

Az első félidőben még vezetett a Székelyudvarhelyi Kézilabda Club, a második játékrészben viszont a vendéglátó HC Vaslui összeszedettebben játszott és megnyerte a hazai férfikézilabda országos bajnokság 9. fordulójában a két fél közötti meccset. Az SZKC először kapott ki a vaslui-i csapattól. Megtörte rossz sorozatát a HC Vaslui a Székelyudvarhelyi Kézilabda Club csapatával szemben, hiszen először sikerült győzniük az udvarhelyiek elleni összecsapások történetében. Pedig a tegnap esti mérkőzésen nem ők kezdtek jobban. Az SZKC az első percektől vezetett, igaz, két gólnál nagyobb előnyt nem tudott Vlad Caba csapata kiharcolni, a vaslui-iak majdnem minden vezetést ki tudtak egyenlíteni. A szünetben még a vendégek voltak előnyben, ám a pihenő ezúttal nem tett jót az SZKC-nak. A második játékrész elején hamar megfordították az állást a hazaiak, a meccs hátralévő részében pedig kihasználták, hogy az SZKC védelme nem zárt, így a kapusaik sem nagyon találkoztak a labdával, ugyanakkor a vendégek támadásai pontatlanok voltak. A végjátékra Vaslui többgólos előnyre tett szert, amit az SZKC már nem tudott ledolgozni. Az udvarhelyiek tegnap este elszenvedték a bajnokság során a második vereséget, egy hét múlva hazai környezetben a Temesvári Polit látják majd vendégül. Eredmény: férfikézilabda országos bajnokság, 9. forduló: HC Vaslui – Székelyudvarhelyi KC 31–26 (14–15). Az udvarhelyi góldobók: Mihalcea 6, Onyejekwe 5, Komogorov 4, Kuzmanoszki 3, Markez 3, Baranau 3, Szász 2. HN-összefoglaló