Kiesett a magyar válogatott

Nem tudott partiban lenni a magyar labdarúgó-válogatott a titkos favoritnak elkönyvelt Belgium ellen az Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében. Hazardék szét­zilálták a rengeteget tévedő magyar középpályát, és négy gólt rúgva magabiztosan léptek tovább. Az eredmény talán túlzó, de kétségtelen, hogy a jobb alakulat lépett tovább. Búcsúzott viszont a címvédő is. [caption id="attachment_31455" align="aligncenter" width="620"]E. Hazardnak nagy tereket hagytak a magyarok E. Hazardnak nagy tereket hagytak a magyarok[/caption] Hatalmas bravúrra lett vol­na szüksége a magyar lab­darúgó-válogatottnak Bel­gium ellen az Európa-bajnokság nyolcaddöntőinek hatodik összecsapásán. A magyar kapitány, Bernd Storck dolgát nagyon megnehezítette, hogy az egyik szélsője Fiola nem épült fel sérüléséből, míg Kleinheisler a meccs napján szenvedett combizomhúzódást. Cse­réik Lang, illetve Pintér voltak, de új szerepkörük nem feküdt a két játékosnak, és ez is meglátszott a magyar csapat teljesítményén, illetve az is, hogy az első perctől megindult belga rohamokat nem sikerült levédekezni. A tizedik percben pedig Alderweireld meg is szerezte a vezetést, majd újabbak is követhették volna, ha Király nem véd ihletett formában. Szünetig viszont maradt az egygólos belga előny. A térfélcserét követően feljavult a magyar csapat játéka, és ekkor már Courtois is bravúrokat kellett bemutasson. A hajrában viszont teljesen szétkontrázták az eredmény tükrében kockáztató magyarokat a belgák. És zsinórban három gólt rúgva masíroztak a negyeddöntőbe. Tegnap este a négy évvel ezelőtti döntő „visszavágóját” rendezték Olaszország és Spanyolország között. A címvédő spanyolok nem tudták hozni a tőlük megszokott dinamikus játékot, és ezt a remek kontinenstornát maga mögött tudó olasz alakulat ki is használta, így 2–0-ra nyertek. A vébé címvédőjével találkoznak. Eredmények Nyolcaddöntő: Belgium – Magyarország 4–0 (1–0) / Alderweireld (10.), Batshuayi (78.), Hazard (80.), Carrasco (91.)/; Spanyolország – Olaszország 0–2 (0–1) /Chiellini (33.), Pelle (90.)/. Az Anglia – Izland mérkőzés tegnap este lapzárta után ért véget. A negyeddöntőben: csütörtök: Lengyelország – Portugália (22); péntek: Wales – Belgium (22); szombat: Németország – Olaszország (22); vasárnap: Franciaország – Anglia vagy Izland (22).