Kettővel vezet Miskolc

Második hazai mérkőzését is megnyerte a jégkorong MOL Liga döntőjében a Miskolci DVTK-Jegesmedvék csapata. A vasárnap esti mérkőzést a MAC Budapest kezdte jobban, a vendégek négy perc játék után két góllal vezettek, sőt a 34. percben háromgólosra növelték előnyüket. A hazaiak a második szünet előtt szépítettek és a pihenőt követően hamar betaláltak a vendégek kapujába, majd az 53. percben mindkét fél gólt ért el, az újabb miskolci egyenlítés 18 másodperccel a rendes játékidő vége előtt következett be. A hosszabbításban a hazaiaktól Somogyi távoli lövését nem tudta hárítani Bálizs, így a miskolci csapat második hazai pályaelőnyét is kihasználva összesítésben kettővel vezet a MAC ellen. Eredmény: MOL Liga-döntő, 2. mérkőzés: DVTK-Jegesmedvék – MAC Budapest 5–4 – aranygóllal (0–2, 1–1, 3–1, 1–0) /Sagert (40.), Cseter (41.), Somogyi (53., 67.), Booras (60.), illetve Hayes (3.), McDonald (4.), Mestyán (34.), Nagy K. (53.)/. Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc állása: 2–0 a Miskolc javára. A döntő harmadik meccsét holnap 20, a negyedik találkozóját csütörtökön 19 órától játsszák.