Jól szerepelt a csíki csapat

Több mint kilencszáz kilométert tekertek le az elmúlt héten a Tusnad Cycling Team sportolói a Bolgár Kerékpáros Körversenyen. Csapatban a csíkszeredai kontinentális gárda a nyolcadik helyen zárt, összetettben az első húszba két TCT-s sportoló is befért. [caption id="attachment_35283" align="aligncenter" width="800"]Martin Lestido lett a Tusnad Cycling Team legjobbja a bolgár versenyen Martin Lestido lett a Tusnad Cycling Team legjobbja a bolgár versenyen[/caption] Augusztus 28. és szeptember 2. között immár 65. alkalommal rendezték meg a Bolgár Kerékpáros Körversenyt, a viadalra 15 csapat és összesen több mint száz sportoló nevezett. A versenyen indult a Tusnad Cycling Team is, a csapat tagjai remekül helyt álltak az olasz, ukrán, török, kazah, fehérorosz, magyar és bolgár kontinentális gárdák sportolói között. A csíkszeredai csapatból a legjobb eredményt Martin Lestido érte el, aki a negyedik szakasz utolsó kilométerein sikeresen támadva az utolsó hegyre másodikként ért fel. Az ötödik szakasz egy sprint etap volt, az Elena és Maglizs közötti 79 kilométeren a hazai Aleksziev Alekszandar (Nessebar) nyert, a Tusnad Cycling Team-ből Dima Emil a 19., Crista Daniel a 21., Martin Lestido a 26., Barbu-Nicola Andrei a 32., José Rigo Miralles a 32., Horváth Roland pedig a 77. helyen ért célba. Az utolsó, a Maglizs és Troyan közötti 136 kilométeres szakaszt az ukrán Vitalij Butsz (Kolss-BDC) nyerte, a TCT-ből Lestido a 17., Dima a 21., Miralles a 35., Barbu-Nicola a 41., Crista az 52., Horváth a 65. helyen zárt. A 65. Bolgár Kerékpáros Körversenyen hat szakaszt tartottak, a sportolók összesen 907 kilométert tekertek, a győztes átlaga pedig 42,31 kilométer/óra volt. A versenyt az olasz Tecchio Marco (Unieuro) nyerte csapat- és honfitársa, Ravanelli Simone és a kazah Bizsigitov Zsandos (Vino4Ever) előtt. A Tusnad Cycling Team tagjai közül a legjobb helyezést Lestido Martin érte el, a spanyol a 13. helyen zárt hat perc hátránnyal a győzteshez képest. A TCT másik spanyolja, Miralles Rigo José a 19. (+6 perc), Crista Daniel a 37., (+33:02 perc), Dima Emil az 58. (+1 óra 8:56 perc), Barbu-Nicola Andrei a 60.(+1:11:42), míg Horváth Roland a 73. (+2:00:50) helyen zárt. A csapatversenyt a Vino4Ever nyerte, a Tusnad Cycling Team a nyolcadik helyen zárt. A hegymenők között Lestido a hetedik lett, a 23 év alatti sportolók kategóriájában Miralles a 8, Dima a 28., Barbu-Nicola a 29., Horváth pedig a 37. helyen zárt. Elutazott Rióba Már a Nyári Paralimpiai Játékok helyszínén van Novák Károly Eduárd, a csíkszeredai kerékpáros 24 órás utazás után tegnap érkezett meg Rio de Janeiróba. A csíkszeredai kerékpárost elkísérte csapattársa, Oláh Attila is, aki szintén indul a paralimpián. A két sportolót Cristiano Valoppi edző, az argentin Santa Juan szerelő és Jánosi Tibor masszőr segíti majd a paralimpián. Novák lesz a román küldöttség zászlóvivője a Nyári Paralimpiai Játékok szerdai megnyitóján. A csíkszeredai kerékpáros három versenyszámban indul a C4 kategóriában: szombaton a pályakerékpáros üldözőversenyen, szeptember 14-én az országúti egyéni időfutamon, szeptember 16-án az országúti mezőnyversenyen. Oláh Attila a kerékpárosok C2-es kategóriában áll majd rajthoz. A csíkszeredai kerékpárosok tegnap már megtartották első edzésüket Rióban. Novák Károly Eduárd riói kiszállását és az olaszországi edző­táborozását támogatták: Tusnád Ásványvíz Rt., Allianz Țiriac, Csíkszereda Megyei Jogú Város Önkor­mányzata, MOL, BCR, Hargita Megye Tanácsa, Napolact, Mircea and Lawyers, Vrancart, Nuc­lear­electrica, Dedeman, Au­toliv, Drag, Casco és Belloto Kopacz Gyula