Idegenben nyert a Zenit

Nem múlt el meglepetés nélkül a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének második meccsnapja sem: ezúttal az orosz Zenit lepte meg a Valenciát idegenben. A Dinamo is az utolsó percben mentett pontot Kijevben. Lezárult az első forduló a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörében, ahogy kedden, úgy szerdán este is született meglepetés. Valenciában a Zenit már a szünetig két góllal vezetett, a hazaiak a második félidőben ugyan kiegyenlítettek, ám a szentpéterváriak negyedórával a zárás előtt eldöntötték a győztes kilétét. Kijevben az első félórában mindkét gárda betalált, a meccs hajrájában aztán a Porto megszerezte a vezetést, a 89. percben azonban a Dinamónak sikerült egyenlítenie és legalább egy pontot szereznie. Zágrábban egy öngóllal szerzett vezetést a Dinamo, a 40. perctől emberhátrányban focizó Arsenal az 58. percben kiegyenlített, ám a horvátoknak az emberfölény jót tett és kisebb meglepetésre legyőzték a londoniakat. Eredmények E csoport: Bayer Leverkusen – BATE Boriszov 4–1 (1–1) /Mehmedi (4.), Hakan Calhanoglu (47., 76.), Hernández (59.), illetve Milunovic (13.)/; AS Roma – FC Barcelona 1–1 (1–1) /Florenz (31.), illetve Suárez (21.)/. F csoport: Dinamo Zágráb – Arsenal 2–1 (1–0) /Oxlade-Chamberlain (24., öngól), Fernandes (58.), illetve Walcott (79.)/; Olimpiakosz Pireusz – Bayern München 0–3 (0–0) /Müller (52., 92.), Götze (89.)/. G csoport: Dinamo Kijev – FC Porto 2–2 (1–1) /Guszev (20.), Bujalszkij (89.), illetve Aboubakar (23., 81.)/; Chelsea – Makkabi Tel-Aviv 4–0 (2–0) /Willian (15.), Oscar (45+3.), Diego Costa (58.), Fábregas (78.)/. H csoport: Valencia – Zenit Szentpétervár 2–3 (0–2) /Joao Cancelo (55.), André Gomes (73.), illetve Hulk (9., 45.), Witsel (76.)/; Gent – Olympique Lyon 1–1 (0–0) /Milicevic (68.), illetve Jallet (58.)/.