Idegenben nyert a Vasas Femina

Győzött a székelyudvarhelyi Va­sas Femina a hazai női lab­da­rúgó Szuperliga utolsó for­du­lójában, így a csapat a negyedik helyről jutott be a felsőházi rájátszásba. Erdélyi és moldvai ellenfelek várnak a székelyudvarhelyi lányokra. [caption id="attachment_27272" align="aligncenter" width="960"]Erőn felül teljesítettek az udvarhelyi lányok Erőn felül teljesítettek az udvarhelyi lányok[/caption] Idegenben nyerte meg a hazai női labdarúgó Szuperliga utolsó fordulójában a mérkőzését a székelyudvarhelyi Vasas Femina, így a csapat bejutott a rájátszásba. Erdélyi és moldvai ellenfeleik lesznek az udvarhelyi lányoknak a felsőházi rájátszásban. Az alapszakasz utolsó fordulójában nagy volt az udvarhelyiek számára a tét a Iași-i Navobi elleni mérkőzésen, hiszen a harmadik helyen álló moldvaiak számára biztos volt a rájátszásban való részvétel, ám az udvarhelyieknek legalább egy pontra volt ehhez szükségük. A tegnapi találkozót jól kezdték az udvarhelyiek, három kihagyott helyzetet követően a 32. percben Vasile Anamaria szerezte meg a vendégek számára a vezetést. A második félidő elején, az 52. percben a Navobi egyenlített, a hazaiak át is vették a játék irányítását, volt egy kapufán landoló lövésük is, ám Kajtár Linda állta a sarat a kapuban. A 68. percben Papp Szidónia lövése landolt a hazaiak kapujában, majd az előny tudatában a Vasas Femina inkább a védekezésre és a labda megtartására törekedett. A találkozó hajrájában, a 87. percben egy ellentámadás végén Vasile újra eredményes volt, gólja pedig eldöntötte a találkozó kimenetelét, egyben a Vasas Femina rájátszásbeli szereplését is. A Vasas Femina vasárnap a rájátszás első fordulójában Kolozsváron a bajnoki címvédő Olimpia ellen lép majd pályára. [box type="shadow" ]Eredmények, állás Női labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 14. – utolsó – forduló: Navobi Iași – Székelyudvarhelyi Vasas Femina 1–3 (0–1) /Răduc (52.), illetve Vasile (32., 87.), Papp (68.)/; Borgóprundi Heniu – Marosvásárhelyi ASA 0–1; Kolozsvári Olimpia–Bukaresti Fair Play 20–0, CS Real Craiova – Nagybányai Independența 3–2. 1. Kolozsvári Olimpia 14 13 1 0 103–4 40 2. Marosvásárhelyi ASA 14 12 1 1 62–6 37 3. Jászvárosi Navobi 14 7 1 6 39–32 22 4. Vasas Femina 14 7 0 7 15–36 21 5. Craiovai Real 14 6 1 7 26–30 19 6. Bukaresti Fair Play 14 5 0 9 16–58 15 7. Nagybányai Independenþa 14 3 0 11 14–51 9 8. Borgóprundi Heniu 14 1 0 13 8–66 3 [/box] HN-összeállítás