Hétfőn kezdődött, kedden ért véget a Sepsi OSK meccse: Már nem listavezető a CFR

Két nap kellett ahhoz, hogy a Sepsi OSK lejátssza a hazai labdarúgó 1. Ligában a huszadik fordulóra kiírt meccsét. Hétfőn este késve ugyan, de elkezdték a találkozót Sepsiszentgyörgyön, ám negyedóra játék után a köd miatt félbeszakadt az összecsapás. Keddre nemcsak a köd szállt fel, hanem a háromszékiek gólzsákja is kinyílt. A korábbi éllovas Kolozsvári CFR nemcsak meccset, hanem a tabella első helyét is elvesztette. Ködbe veszett találkozó. 23 óra kellett a meccs lejátszásához                                      Fotó: facebook/sepsiosk Két nap kellett ahhoz, hogy lejátsszák a Sepsi OSK – Academica Clinceni találkozót a hazai labdarúgó 1. Liga 20. fordulójában. A hétfő este hat órai kezdetet egy órával eltolták, mivel Sepsiszentgyörgyön óriási volt a köd, de az felszállt, így a mérkőzés 19 órakor elkezdődött. Igaz, negyedóráig élvezhették a nézők a meccset, ugyanis a köd újra elborította a kovásznai megyeszékhelyet, így a találkozó félbeszakadt. Kedden délután aztán újra egymásnak feszült a két csapat, az első félidő gól nélkül ért véget, ám a második játékrészben a háromszékiek négyszer is eredményesek voltak, így a kétnaposra nyúlt meccset végül könnyedén nyerte a Sepsi OSK. A győzelemnek köszönhetően javítottak egy helyet a tabellán a háromszékiek, de mindössze három pontra vannak a kiesést jelentő veszélyzónától, és hat pont a hátrányuk az előttük álló Dinamóval szemben. A forduló rangadóján az Astra Giurgiu legyőzte az U Craiovát, így a nyertes csapat át is vette a vezetést a tabellán, amely nemcsak sikerüknek köszönhető, hanem annak is, hogy a korábbi éllovas Kolozsvári CFR kikapott az FC Botoșani-tól. Szintén rangadót játszott a FCSB és a Gaz Metan, a találkozót a fővárosiak nyerték és helyet is cseréltek a tabellán a medgyesiekkel. A 20. fordulóban volt néhány meglepetés is: a visszavágókat még a felsőházi rájátszást érő helyen kezdő Poli Iaşi zsinórban harmadik vereségét könyvelte el – utoljára a Chindia győzte le a moldvaiakat – és visszacsúsztak a 10. helyre, a Dinamo pedig az FC Hermannstadt csapatától szenvedett vereséget és szalasztották el az alkalmat, hogy fellépjenek a hatodik helyre. A nagyszebeniek ugyan még mindig az utolsó előtti helyen állnak, de egy újabb győzelemmel akár a Sepsi OSK helyét is átvehetik. Eredmények, állás A 20. forduló eredményei: Bukaresti FCSB – Medgyesi Gaz Metan 2–0 (0–0) /Coman (66.), Man (79.)/; Chindia Târgoviște – Politehnica Iaşi 2–1 (0–0) /Florea (59.), Cherchez (63.), illetve Platini (47.)/; Nagyszebeni FC Hermannstadt – Bukaresti Dinamo 4–2 (1–0) /Yazalde (15., 86.), Dâlbea (69.), Viera (77.), illetve Sorescu (50.), Perović (90.)/; FC Botoşani – Kolozsvári CFR 2–1 (1–1) /Aškovski (14.), Roman I. (71.), illetve Pereira (21.)/; Astra Giurgiu – Universitatea Craiova 1–0 (0–0) /Alibec (50.)/; FC Voluntari – Konstancai Viitorul 1–2 (0–0) /Struna (66.), illetve Rivaldinho (70.), Munteanu (88.)/; Sepsi OSK – Academica Clinceni 4–0 (0–0) /Ştefănescu (56., 74.), Fülöp (66.), Vaşvari (77.)/. 1. Astra Giurgiu 20 12 4 4 30–18 40 2. Kolozsvári CFR 20 11 5 4 42–16 38 3. Konstancai Viitorul 20 10 5 5 41–23 35 4. Universitatea Craiova 20 10 4 6 29–19 34 5. Bukaresti FCSB 19 10 3 6 29–24 33 6. Medgyesi Gaz Metan 20 8 6 6 26–24 30 7. FC Botoºani 20 7 8 5 28–27 29 8. Bukaresti Dinamo 20 8 4 8 31–34 28 9. Sepsi OSK 20 4 10 6 20–19 22 10. Politehnica Iaşi 20 5 7 8 21–27 22 11. Chindia Târgoviºte 20 5 5 10 23–38 20 12. Academica Clinceni 20 4 7 9 25–38 19 13. Nagyszebeni FC Hermannstadt 20 4 7 9 19–35 19 14. FC Voluntari 19 1 5 13 12–34 8