Hatgólos csíki siker

Újabb egymás elleni felkészülési meccsen vannak túl a Gyergyószentmiklósi Progym és a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatai, de a győztes kiléte ezúttal sem változott. A Sportklub hétvégén a Galaccal játszik két meccset, míg a Progym a Brassóval. [caption id="attachment_34505" align="aligncenter" width="1400"]Harmadjára is csíki siker született a Progym ellen Fotó: László Róbert Harmadjára is csíki siker született a Progym ellen Fotó: László Róbert[/caption] Egy hét leforgása alatt harmadik alkalommal mérkőzött meg a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata a Gyergyó­szentmiklósi Progym­mal. A csíkszeredai meccseken a kék-fehérek előbb egy 8–0-s, majd egy 4–3-as győzelmet könyvelhettek el. Ma este már Gyergyószentmiklóson néztek farkasszemet a csapatok, amely ezúttal is Sportklub-győzelmet hozott. A végeredmény 7–1 lett. A Sportklubnál hiányoztak a fiatalok, akik az U20-as válogatott összetartása miatt nem tudtak beöltözni, de ott volt egy orosz hátvéd Fjodor Khrapak személyében, aki próbajátékon vesz részt. A Sportklub tájékoztatása szerint a héten Onodi és Ruczuj nem a csapattal edz, miután részt vesznek egy Brassóban sorra kerülő kapus edzőtáborban, amelyet az amerikai Jason Powers tart. Ugyancsak hazautazik Alekszej Alekszejev is, hogy a munkavállalási vízumát elintézze a soron következő idényre. A kék-fehérek továbbá pénteken és szombaton újabb két felkészülési mérkőzést játszanak, hazai pályán. Az ellenfél a Galaci Dunărea lesz. A mérkőzések pontos kezdési időpontjáról a hét elején tájékoztatnak. A Progym csütörtökön este 19 órától a Brassói Coronát látják vendégül. Eredmény: Gyergyószentmiklósi Progym – Csíkszeredai Sportklub 1–7 (0–2, 1–4, 0–1) /gólszerzők: Csergő, illetve Bíró T. 2, Péter R., Molnár Z., Kovyazin, Moldován, Molnár Zs./ Darvas Attila