Hat felkészülési meccs a tervben

Egy átmozgató edzéssel tegnap elkezdte a felkészülést az FK Csíkszereda harmadik ligás labdarúgócsapata. A csíki alakulat hét felkészülési mérkőzésen fog pályára lépni második, illetve harmadik ligás ellenfelekkel szemben. Érkezők és távozók is vannak a keretben. [caption id="attachment_20621" align="aligncenter" width="702"]Fiatal kerettel a hetedik helyről várja az FK a folytatást Fotó: László Róbert Fiatal kerettel a hetedik helyről várja az FK a folytatást Fotó: László Róbert[/caption] Közel két hónap múlva folytatódik a labdarúgó harmadik liga pontvadászata, amelyben érdekelt az FK Csíkszereda együttese is. A csíki csapat az V-ös, vagyis az erdélyi csoport hetedik helyén áll 22 ponttal. A téli szünetet követően a keret hétfő délelőtt elkezdte a tréningeket egyelőre Ilyés Róbert, illetve Albu László vezetésével. Ilyés Róbert edző-játékos lapunknak értékelve megjegyezte, hogy a körülményekhez képest elégedett a táblázaton elfoglalt hellyel. „A szezon kezdete előtt tíz játékosunk távozott, akiket nagyrészt ifjúsági játékosokkal pótoltunk. Az idő hiánya miatt pedig nem lehetett megfelelően összecsiszolni a játékosokat. A csapat átlagéletkora 20-21 év körül alakult, ami a legfiatalabbnak mondható a ligában. Ebből adódóan rutintalanok voltunk, továbbá nehezítette a helyzetünket, hogy csupán egy csatárunk volt Fodor Tamás révén. Mindezek ellenére a fiúk sokat dolgoztak, hogy a hiányosságokat pótolják. Ennek fényében pedig maximálisan elégedett lehetek az elért eredményekkel” – jegyezte meg Ilyés. Érkezők és távozók Az őszi idényt az FK Csíkszereda 21 játékost forgatva játszotta le, akikből viszont nem maradt mindenki a megyeszékhelyen. Többek közt távozott Szotyori Krisztián, akivel a klub szerződést bontott, illetve a Székelyudvarhelyi FC-hez került kölcsönbe Fodor Tamás. Kérdéses továbbá Dávid Norbert kapus helyzete is, hiszen őt szülővárosa – Nyárádszereda – hívja. A távozók mellett vannak kiszemeltek is. Az U19-es csapatból balhátvéd posztra felkerült Vízi Botond, továbbá a második ligás Bucovina Pojorâtától próbajátékra várják Pădurariu Alint, aki szélső támadó poszton vethető be. Ő szerdán csatlakozik a kerethez. A legnagyobb húzás Bajkó Barna hazatérése lenne. A csatár, illetve a csíki klub szóban megegyezett, és remélhetőleg jelenlegi csapata, az I-es csoportot vezető Sepsiszentgyörgyi OSK is elengedi majd. Hét meccs tervben A klubvezetőség a felkészülés kezdetére hét mérkőzést le is kötött, amelyeket január 22. és február 20. között játszanak le. Kezdésként jövő pénteken 14 órától érkezik a Sepsiszentgyörgyi OSK, majd szép sorjában a Brassói FC (január 27. és február 13.), a Tatrangi Egyesülés (január 30.), Szászsebes (február 3., 18 óra) és a Székelyudvarhelyi FC (február 10., 17.30 és február 20., 12 óra) elleni meccsek vannak műsoron. A hét meccsből a január 27-i Brassó, illetve a február 10-i Székelyudvarhelyi FC elleni meccsek lesznek idegenben, míg a többit a Márton Áron Főgimnázium mögötti műgyepes pályán rendezik. A felkészülési meccsek mellett még szerepel a programban egy tíznapos edzőtábor is, melynek pontos időpontjáról később döntenek. Darvas Attila