Helytállt a Sportklub

Két harmadon át jól tartotta magát a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata az Újpest elleni MOL Liga Winter Classic mérkőzésen, de egy kiállítás megpecsételte a kék-fehérek sorsát, a több száz csíkszeredai szurkoló legnagyobb bánatára. A Sportklub nem adta fel, ahogy a szurkolók sem, de nem sikerült a bravúr és egyben a fordítás. Folytatás pénteken Pesterzsébeten, a Ferencváros otthonában. [caption id="attachment_42010" align="aligncenter" width="1400"] Remek hangulatban zajlott az UTE–Sportklub-mérkőzés Fotó: László Róbert[/caption] Remek felvezetést kaptak a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapat játékosai a MOL Liga Winter Classic mérkőzés délelőttjén, az edzés alkalmával. Közel ötven kék-fehér-szimpatizáns foglalt helyet a Városligetben felállított mobil lelátón, és igyekezett erőt adni a játékosoknak. Ez viszont nem hatott, ami a mérkőzés első perceit illeti, amelyre közel 3000 néző látogatott ki. Már a 34. másodpercben ugyanis Csányi megszerezte a vezetést a vendéglátóknak, a fociszurkolókkal megerősített újpesti tábor örömére. A lila-fehérek lendületben maradtak, Onodi kellett több alkalommal is beleavatkozzon a játékban maradáshoz. A Sportklub igyekezett kiegyenlíteni a játékot, de tompák voltak, és csak arra futott erejükből, hogy a védekezést stabilizálják és megállítsák az újpesti rohamokat. A második húsz percre teljesen más felfogásban korcsolyázott ki a Sportklub. Már az első percekben igyekeztek Sila éberségét próbára tenni, a kapura lövéseket még hatástalanította a szlovén. A csíkiak egyre jobban erőre kaptak. Valchar, Antal Zsombor, Szolrajov is közel járt a gólhoz. Szilassy Zoltán, az UTE szakvezetője pedig már a 26. percben időt kellett kérjen. A csíki csapat lendületét Gecse kiállítása ugyan egy picit megtörte, de utána visszatértek a megszokott ritmusba, és az eredmény sem maradhatott el. A 33. percben Valchar forgolódott a támadóharmadban, majd tálalt Wood elé, akinek kapáslövése védhetetlenül zúdult Sila ketrecébe. A gólt viszont Antal Zsombornak adták. Az egyenlítő gól után bár kiegyensúlyozódott a mérkőzés képe, veszélyesebb akciókat mégis a Sportklub vezetett, de az utolsó passzok rendre pontatlanok voltak. Az utolsó felvonás előtt így döntetlen volt az állás, és úgy nézett ki, hogy ezt a meccset akár meg is nyerheti Leo Gudas alakulata. Nem így történt. Az Újpest ritmust váltott, és Papp Szabolcs kiállítását a 47. percben ki is használták. Ropret keresztpasszát Hebar lőtte vissza a hosszú felsőbe, védhetetlenül. A gólt követően előbb négy a négyben játszhattak a felek, de nem tudtak gólt szerezni. Az UTE nyomásából megszabaduva előbb Egyed roboghatott el Silával szemben, de fonák emelését védte Sila, akárcsak nem sokkal később Molnár Zoltán kísérletét is. Az 54. percben végül jött az Újpest újabb gólja egy kapu előtti kavarodást követően, amely mondhatni lezárta a mérkőzést. A Sportklub igyekezett nem feladni a meccset, és több alkalommal tesztelték Sila éberségét. Két perc tizennégy másodperccel a vége előtt jött az időkérés, majd Onodi lekorcsolyázott. Ez visszafelé sült el, hiszen Hegyi Ádám a saját térfeléről talált be az üres kapuba. A miskolci súlyos vereség után a csapat sokkal jobb arcát mutatta meg a vereség ellenére. Végig partiban voltak az Újpesttel, és kemény küzdésre kényszerítették. Ezt emelte ki Leo Gudas is a mérkőzés végén, aki megjegyezte: „Az első harmadban nem játszottunk jól ellenben a második harmaddal, amelyre sikerült a helyes felfogásban kijönni. Domináltuk ekkor a mérkőzést és több nagyobb helyzetet kialakítottunk. Az utolsó harmadra sok kiállítást kaptunk, amelyek közül egyet kihasznált az Újpest, amely megpecsételte a sorsunkat”. A csapat ma 17 órától Pest­er­zsébeten a Ferencváros otthonában lép pályára az év utolsó meccsén. Eredmény Újpest – Csíkszeredai Sportklub 4–1 (1–0, 0–1, 3–0) Gólszerzők: Csányi (1.), Hebar (47.), Pápa (54.), Hegyi (58.), illetve Antal (33.). Darvas Attila, Budapest