Győzelem Vásárhelyen

A várakozásoknak megfelelően magabiztos győzelmet aratott a Csíkszeredai Imperial Wet a Marosvásárhelyi City’US vendégeként a román teremlabdarúgó-bajnokság kilencedik játéknapján. Szőcs Loránd edző-játékos tanítványai már az első félidőben eldöntötték a három pont sorsát. Legközelebb pénteken Sepsiszent­györgyön vendégeskednek. [caption id="attachment_59771" align="aligncenter" width="1000"] Érdeklődéssel figyelik a kispadról a pályán történteket[/caption] Úgy utazott el kedd délelőtt Marosvásárhelyre a City’US vendégségébe a Csíkszeredai Imperial Wet, hogy alig egy nappal korábban vált biztossá, hogy le kell játszaniuk a kilencedik fordulóbeli összecsapást. A mérkőzést a hazai csapat egy általános iskola tornatermébe vitte, amelyhez előzőleg nem volt szokva a csíki csapat, így ez mondhatni hátrányosan érinthette volna őket. Nem így lett. A Szőcs Loránd által felkészített csíki csapat gyakorlatilag már az első félidőben eldöntötte a mérkőzés sorsát, amikor 6–0-ra vezetett húsz perc után. A fordulást követően a csíki edző mindenkinek játéklehetőséget adott, cserélgette a sorokat, ám hiába adódtak újabb gólszerzési lehetőségek, azokkal nem tudtak élni ellenben a házigazdákkal, akik feljöttek mínusz háromra, sőt Kovács Ákos piroslapot kapott – automatikus kétfordulós eltiltás. Ezt követően kénytelen-kelletlen vissza kellett térni az első félidőben megszokott sorokhoz, amely végleg eldöntötte a mérkőzés sorsát. Igaz közben a hazaiak is még kétszer betaláltak. A csíki csapat az alapszakasz odavágóit követően a hetedik helyen áll 10 ponttal, míg az előtte álló CSM Poli Iași egy egységgel előzi meg. Mint ismert, a hatodik helyezett az utolsó, aki csatlakozik a felsőházi rájátszáshoz. A Csíkszeredai Imperial Wet legközelebb pénteken 18 órától lép pályára a Sepsiszentgyörgyi Sepsi Futsal otthonában, míg jövő pénteken a Dévai Autobergamo látogat Csíkszeredába. Eredmény: Marosvásárhelyi City’US – Csíkszeredai Imperial Wet 5–9 (0–6) /a csíki gólszerzők: Pavel Paul Vlăduț 4, Birtalan Barna, Tankó Levente 2-2, Szőcs László 1/. Darvas Attila