Győzelem nélkül maradtak

Sem a Székelyudvarhelyi FC-nek, sem az FK Csíkszeredának nem sikerült győzelmet aratnia a román labdarúgó harmadik liga 12. játéknapján, bár a csíkiak legalább egy pontot megmentettek idegenben. Az SZFC hazai pályán a Barcarozsnyóval, míg a csíkiak idegenben a CSM Focșani otthonában léptek pályára. [caption id="attachment_60055" align="aligncenter" width="1024"] Valami nem működik jól Székelyudvarhelyen, pedig kellenek a pontok Fotó: szfc.ro[/caption] Pontért-pontokért léptek pá­lyára a megyei labdarúgó­csapatok a labdarúgó harmadik ligában, de gyenge játékot mutattak, és nem igazolták az előre eltervezett várakozásokat. A Székelyudvarhelyi FC a Barcarozsnyói Olimpic Cetate ellen búcsúzott az őszi idényben saját közönségétől, és ezt győzelemmel szerették volna megtenni. A vendégek ennek ellenére jobban kezdtek, de igazi helyzeteket nem tudtak kialakítani. Nem úgy az SZFC, amely a 18. percben megzörgette a vendégek hálóját Czimbalmos révén, de a találatot les miatt érvénytelenítették. A folytatásban az udvarhelyi csapat dominált, de gólokat nem sikerült szereznie. A fordulást követően azonnal gólt szerzett a Brassó megyei alakulat. Alupoaie egy távoli kapáslövéssel lepte meg Filipet. Az SZFC trénere cserékkel igyekezett felrázni csapatát, de ez nem jött össze, majd a 76. percben eldőlt a meccs, amikor Botia kettőre növelte a rozsnyói előnyt. A hajrában Györgydeák akár szépíthetett volna, de hat méterről nem tudta bepöckölni a labdát. A csíki csapat az idény meglepetéscsapatához, a CSM Focșani-hoz látogatott, amely viszont az utolsó két fordulóban két vereségbe szaladt bele. A meccs elején viszont az ellenkezőjét bizonyították. Röpke negyedóra alatt kétgólos előnyre tettek szert az elalvó csíkiakkal szemben. Az FK játékosai becsületére váljon, hamar felébredtek, és előbb Györgyi szépített, majd rohamozták a hazai kaput, amely végül a 38. percben ért góllá, amikor Györgyi passzából Hodgyai egyenlített. A térfélcserét követően a hazaiak uralták a meccset, és Horváth többször is közbe kellett avatkozzon. Újból közel 15 perc kellett, hogy az FK felébredjen, majd helyzeteket alakítson ki, de ezekből nem született gól. A 70. percben a hazaiak két ajtó-ablak helyzetet hagytak ki, majd leült a meccs, és maradt a 2–2-es végeredmény. A következő fordulóban az SZFC szabadnapos lesz, míg az FK a Bucovina Rădăuți-ot fogadja. III. liga, I-es csoport, 12. fordulóIII. liga, I-es csoport, 12. forduló Székelyudvarhelyi FC – Barcarozsnyói Olimpic Cetate 0–2 (0–0) /Alupoaie (46.), Botia (72.)/. Az SZFC felállítása: Filip – Szabó, Székely, Tankó, Kicsi, Péter (Modra, 79.), Györgydeák, Radicof, Csifó (Márton, 62.), Czimbalmos (Ajrullahu, 46.), Ribarics (Katona, 58.). CSM Focșani – FK Csíkszereda 2–2 (2–2) /Cosmin Pasăre (10.), Mădălin Predoiu (16.), illetve Györgyi Arthúr (18.), Hodgyai László (38.)/. Az FK felállítása: Horváth – Csiszér, Csürös (Benkő-Bíró, 58.), Lőrincz, Vízi (Ilyés, 77.), Savin, Bartók, Pál, Hodgyai, Györgyi, Bajkó (Eder, 69.). A forduló további eredményei: Sănătatea Dărăbani – Kézdivásárhelyi KSE 2–0, CSM Pașcani – Avântul Valea Mărului 5–3, Galaci Metalosport – Bákói Aerostar 1–10, Galaci Suporter Club Oțelul – Sporting Liești 2–1, Bucovina Rădăuți – CSM Roman 0–0. 1. Bákói Aerostar 11 7 4 0 31–8 25 2. Galaci Suporter Club Oţelul 12 7 4 1 28–9 25 3. CSM Roman 11 6 3 2 25–12 21 4. FK Csíkszereda 11 6 3 2 22–13 21 5. Bucovina Rădăuţi 11 6 2 3 17–10 20 6. Sporting Lieşti 11 6 1 4 29–13 19 7. Szászhermányi AFC 11 5 2 4 20–9 17 8. CSM Focşani 12 4 5 3 24–15 17 9. Barcarozsnyói Olimpic Cetate 11 5 2 4 18–12 17 10. Sănătatea Dărăbani 11 4 3 4 24–20 15 11. KSE Kézdivásárhely 11 4 3 4 17–20 15 12. CSM Paşcani 11 3 1 7 18–27 10 13. Székelyudvarhelyi FC 12 3 0 9 24–29 9 14. Avântul Valea Mărului 11 1 1 9 15–33 4 15. Galaci Metalosport 11 0 0 11 2–84 0 Darvas Attila