Gólokban gazdag székely rangadó

Székelyföldi rangadóval folytatódott a jégkorong Erste Liga, amely pénteki játéknapján a Gyergyói HK a Csíkszeredai Sportklubot fogadta. Rengeteg gól, védelmi hiba, bunyó tarkította a mérkőzést. Az edzők szempontjából biztosan nem volt egy szép meccs. Hatalmas izgalmakat hozott a jégkorong Erste Liga első székelyföldi rangadója, amelyen a Gyergyói HK a Csíkszeredai Sportklubot fogadta. Előzetesen arról írtunk, hogy a kapusteljesítmény, illetve a helyzetkihasználás fogja meghatározni a mérkőzés végkimenetelét. Tévedtünk. A védelmek határozták meg a meccset, amely mindkét oldalon nagyon lyukas volt, és a kapusok sem remekeltek. Rengeteg potyagólt szedtek be. A találkozó során Gyergyó gyorsan vezetéshez jutott, Vincze Péter volt eredményes az első emberelőnyben, majd a harmad felénél Császár Hunor duplázta meg az előnyt. Vojtech Polak szépített, de tíz másodperc után Sebastian Sylverstre révén újra kettővel álltak jobban a hazaiak. A 15. percben Papp Szabolcs úgy leütötte Szabó Krisztiánt, hogy a GYHK játékosát hordágyon kellett levinni – a szeredai két véglegest is kapott. A második felvonásban a Sportklub két hátrányt védekezett ki, majd Sofron István csökkentette a különbséget. A harmad második fele viszont a Gyergyóé volt: Vincze Péter és Brance Orban is betalált. Erre David Stach gyorsan válaszolt, ám az utolsó percben ismét Vincze Péter volt eredményes. Sőt, Bodó Chris szerzett korongot, és nem hibázott – négy gól volt a hazaiak előnye a 48. percben. Azonban a címvédő nem adta fel, nagy hajrát indított. Stach kisvártatva betalált, majd Sofron volt újra eredményes. A vendégek két perccel a vége előtt lehozták a kapust, és előbb Jevgenyij Szkacskov, aztán 28 másodperccel a lefújás előtt Becze Tihamér is gólt szerzett, így egyenlített a Csíkszereda. A hosszabbítás két percig sem tartott: Vincze Péter szerzett korongot, Fejes Nándorhoz passzolt, aki belőtte a győztes találatot. Ezzel az eredménnyel helyet cserélt a két csapat a tabellán: a Gyergyó az első, a Csíkszereda pedig a második. Szabó–Papp-affér a jégen A Gyergyói HK – Csíkszeredai Sportklub mérkőzés krónikájához hozzátartozik egy nem túl kellemes esemény is. A találkozó 15. percében szóváltás alakult ki Szabó Pál Krisztián és Papp Szabolcs között. A két érintett sportolónak nem ez volt az első szóváltása. Szabó rendre provokatív volt és nem utolsósorban, obszcén módon is viselkedett. Ezt elégelte meg a csíki kapitány, Papp, aki cselgáncsban sokat látott söpréssel jégre vitte Szabót, majd ahogyan az igyekezett felállni, kapott egy jobb egyenest. A gyergyói sportolót hordágyon vitték le a jégről, és azonnal kórházba szállították. A klub közleménye szerint viszont nincs probléma. A mérkőzést követő napon az érintett sportolók a közösségi oldalon nyilvánították ki véleményüket. Szabó Pál Krisztián: „Köszönöm szépen a jókívánságokat, jól vagyok. Tisztában vagyok vele, hogy én is hibás vagyok abban, hogy ez megtörtént, de tanultam belőle. Hajrá, székely jégkorong!” Papp Szabolcs: „Látom, mindenki kap itt hideget, meleget. Amit csináltam, már nem lehet visszafordítani. Megtörtént, tovább kell lépni. Néha benne van a pakliban, tegnap ő, lehet, holnap én. Tisztában vagyok vele, hogy ilyen cselekedetnek nincs helye a sportpályán. Nincs szándékomban egyetlen sporttársamnak se sérülést okozni, mivel tudom, mit jelent egy sportoló számára a sérülés. Kritikából meg építkezni, a biztatásból pedig erőt lehet meríteni a folytatáshoz.” Erste Liga, eredmények Gyergyói Hoki Klub – Csíkszeredai Sportklub 8–7 – aranygóllal (3–1, 3–2, 1–4, 1–0) /Vincze P. (4., 33., 40.), Császár (10.) Sylvestre (14.), Orbán B. (36.), Bodó (47.), Fejes N. (62.), illetve Polak (14.), Sofron (29., 54.), Stach (36., 48.), Szkacsov (59.), Becze (60)/. Dunaújvárosi Acélbikák – Győri ETO HC 1–5 (0–5, 1–0, 0–0) /Szűcs (21.), illetve Madácsi (3.), Szlama (6.), Dézsi (11.), Kmec (11.), Czakó (14.)/. Miskolci DVTK Jegesmedvék – Újpesti TE 4–3 – aranygóllal (1–1, 0–1, 2–1, 1–0) /Walker (8.), Vojtkó (45., 52.), Doetzel (64.), illetve Coatta (20., 55.), Kovács S. (25.)/. MAC HKB Újbuda – Ferencvárosi TC 3–2 – szétlövéssel (0–1, 0–0, 2–1, 0–0, 1–0) /Gooch (41.), Djumic (55.), Schlekmann (65.), illetve Nagy G. (19., 53.).